Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Tři muži si chtěli z dívky udělat dlouhodobou sexuální otrokyni

 
pátek, 19. května 2017, 09:30

U Krajského soudu v Brně dnes pokračovalo hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z pokusu zbavení osobní svobody, znásilnění a dalších trestných činů. Z unesené mladé ženy chtěli udělat sexuální otrokyni. Žalobce pro hlavního obžalovaného navrhl trest 12 let vězení, dalším dvěma 8,5 roku až 11 let. Muži se přiznali, činu litují. Obžalovaným hrozí trest vězení pět až 12 let, hlavnímu obžalovanému mimořádně až 16 let. Soud rozsudek vynese 24. května.

Čtyřiapadesátiletý Josef Dubský, jeho čtyřiadvacetiletý syn Josef a třiapadesátiletý bratr Josefa staršího Karel podle obžaloby unesli osmnáctiletou dívku loni v srpnu z autobusové zastávky v jedné z obcí na Jihlavsku. Vtáhli ji do auta s karavanem. V plánu měli, že si z ní v Josefově domě na Třebíčsku udělají dlouhodobou sexuální otrokyni. Ještě ten samý den odpoledne ji odvezli do jednoho z kempů na Hodonínsku, kde ji v karavanu znásilnili, uvádí obžaloba. Dívka druhého dne ráno ale využila jejich nepozornosti a utekla okénkem. Žena z recepce pak zavolala policii.

Státní zástupce Jiří Morava uvedl, že jde o velice závažnou a neobvyklou trestnou činnost. „A to svojí intenzitou užitou vůči poškozené, tak i tou právní kvalifikací," řekl. Obžaloba tvrdí, že jde o organizovanou skupinu, což přispělo k tomu, že se jim dívku podařilo unést a následně i znásilnit. „S takovým případem jsem se ještě nesetkal, svým pojetím je to až absurdní, nadsazené," řekl novinářům žalobce.

Obžaloba má za hlavního aktéra Josefa Dubského staršího. On a jeho syn mají navíc podle obžaloby na svědomí ještě znásilňování jedné z bývalých manželek Dubského staršího a pokus o únos dívky z Třebíčska. Žalobce v závěrečné řeči uvedl, že je zřejmá gradace trestných činů, která skončila únosem a znásilněním.

U Josefa Dubského mladšího žaloba navrhuje trest 8,5 roku až 10 let vězení, v případě Karla Dubského deset až 11 let. Všichni tři svých činů litují a ve svých závěrečných řečech prosili o odpuštění.

Ve čtvrtek předseda senátu Daniel Plšek četl dívčinu výpověď z přípravného řízení. „Karel přes mne hodil deku. Snažila jsem se otevřít dveře auta, ale řidič na mě křičel, jestli jsem viděla Sametové vrahy, že mě zavře do sudu a hodí do Orlíku. Karel mne potom škrtil, už jsem nemohla dýchat, začala jsem bušit rukou, naštěstí přestal. Vytáhli mě pak z auta ven, drželi mě za ruce a odtáhli do karavanu," popisovala únos dívka. Po obžalovaných požaduje půlmilionové odškodné.

Z odborných posudků nevyplynulo, že by některý z mužů trpěl deviací. U Karla psycholog zjistil zvýšenou míru agresivity. Josefa staršího odborník zhodnotil jako primitivní a násilnickou osobnost s nezralou emocionalitou. Právě on měl být podle posudku iniciátorem. U jeho syna odborníci odhalili výraznou závislost na otcově autoritě. Posudek také tvrdí, že pokud v budoucnu nebude pod vlivem otce, jeho společenská prognóza bude příznivá.

U soudu dopoledne vypovídala také matka unesené dívky. Dcera měla na zastávce čekat na svého přítele. Když ale přítel přišel k rodině sám, začali ji hledat. „Na zastávce jsme našli jen její pantofle a rozbitá sluchátka," popsala žena. S dcerou se pak viděla až druhý den u policejního výslechu. Matka uvedla, že v době únosu byla její dcera tři týdny těhotná. Dítě se narodilo letos na začátku května zdravé.

Zdroj: ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Je fotovoltaika ekologická?

Jako obchodníka, který chce lidem nabízet skutečně smysluplné řešení, mě rozčiluje, že ačkoli...

Drbna

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Stop nepořádku! Senior vzal štětec a barvu a vyrazil do boje proti odpadkům

čtvrtek, 18. května 2017, 15:51

Velmi svérázný, leč odhodlaný způsob boje s nepořádkem na sídlišti zvolil třiašedesátiletý senior. Očividně už měl plné...

Dannyho parťáci po moravsku. Zloděj vyloupil poštu díky rozprašovači a historce o chemickém útoku

středa, 17. května 2017, 11:14

Drzé, těžko uvěřitelné a přesto úspěšné. Takové bylo počínání muže, který se v bílém převleku, s gumovými rukavicemi,...

Pátrání po zmizelé matce z Hodonínska bylo opět neúspěšné

středa, 17. května 2017, 09:38

Policisté v pondělí v terénu opět pátraly po pohřešované dvaačtyřicetileté Pavle Zálešákové z Nechvalína na Hodonínsku....