Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podezřelý z loupežného přepadení brněnské banky byl dopaden

 
úterý, 20. října 2015, 08:55

Muž, který je podezřelý z přepadení pobočky České spořitelny v Brně v pátek 16. října 2015, byl dopaden Policií ČR. Zadržení pomohla úzká spolupráce banky s policií a rychlé dodání fotek podezřelého.

K přepadení pobočky České spořitelny došlo v Brně v ulici Lidická.  Byla při něm použita výhružka palnou zbraní, ale k použití zbraně nedošlo. Vše se odehrálo poměrně rychle a naštěstí se nikomu nic nestalo. Jak se v poslední době stává pravidlem, pachatel si odnesl poměrně malou částku.

V sobotu odpoledne kontaktoval policii přes tísňovou linku pracovník obchodního centra v ulici Dornych. Uvedl, že se na místě nachází muž, který se mu přiznal, že předchozí den přepadl banku. Hlídka v obchodním domě skutečně následně zadržela osobu odpovídající popisu pachatele.

Třiadvacetiletý muž byl pod vlivem alkoholu, a tak nejprve skončil v policejní cele k vystřízlivění. Podezřelý se při výslechu k činu doznal s tím, že měl finanční problémy a tímto způsobem je chtěl řešit. Ovšem všechny peníze stihl během noci utratit za alkohol, dámskou společnost a nemalou sumu naházel do automatů.

Na přepadení si vzal plynovou pistoli, kterou následně při útěku hodil do řeky na Svitavském nábřeží. Po cestě si koupil i nové oblečení, do kterého se převlékl. Policisté při dalším šetření pak dohledali odhozený oděv a potápěči našli a vylovili z řeky zbraň.

Dosud netrestaný muž svého jednání sice lituje i přesto však nyní čelí obvinění z trestného činu loupež a může mu hrozit až desetiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Tisková zpráva, PČR

 


 

Kam dál?

Rybáři našli v Brně utonulého, na těle měl tašku s kamením

čtvrtek, 15. října 2015, 09:34

Rybáři našli v Brněnské přehradě v oblasti Rokle utonulého muže, který měl na těle připevněnou sportovní tašku...

Soud uložil ženě z Dunajovic za vraždu jejích 3 dětí 24letý trest

pondělí, 12. října 2015, 11:51

Brněnský krajský soud dnes poslal na 24 let do vězení pětadvacetiletou ženu z Dolních Dunajovic na Břeclavsku za vraždu...

Soud poslal rappera El Maróna za vraždu na 11,5 roku do vězení

sobota, 10. října 2015, 13:27

Brněnský krajský soud poslal 33letého Marka Teplého alias rappera El Maróna ze skupiny Masový Wrazi na 11,5 roku do...

Policie v Brně zadržela 8 lidí, prý vykradli přes 50 bytů i firem

pátek, 9. října 2015, 09:04

Policie dopadla v Brně osmičlenný gang zlodějů, který podle spisu od poloviny loňského roku vykradl ve městě asi 50...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.