Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž v Bystrci prokopl vchodové dveře bytového domu. Hledal teplé místo k přespání

 
středa, 9. října 2019, 09:30

Dvaatřicetiletý obyvatel Bystrce byl svědkem toho, jak se neznámý muž rozběhl proti vchodovým dveřím bytového domu a kopnutím je otevřel. Přivolaní strážníci ho našli v šestém patře, kde našel nocleh.

Kde nepomůže klíč, tam pomůže kopnutí

Obyvatel bytového domu se zrovna vracel domů, když byl svědkem toho, jak se neznámý muž trochu netradičním způsobem snažil najít teplé místo k přespání v bytovém domě ve Vondrákově ulici v Bystrci. Rozběhl se proti vchodovým dveřím, které kopnutí otevřely a poškodily.

Obtisk podrážky na skle

Poté, co dorazili strážníci, tak jim muž ukázal kování, které před necelými čtyřiadvaceti hodinami opravil zámečník. „Strážníci si všimli nejen toho, že dveře nejdou zavřít, ale také zabahněného otisku podrážky na jejich skleněné výplni,“ říká mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Teplé místo k přespání

Strážníci s obyvatelem domu začala po muži pátrat. Našli ho v šestém patře a na dotaz, co tady dělá, muž odvětil, že je bez domova a hledá teplé místo k přespání. Kvůli ztotožnění a možného majetkové přestupu na místo dorazila i státní policie. „Strážníci nezvaného nocležníka vyzvali, aby si našel jiné místo k přespání, a oznámili mu, že si ho předvolá správní orgán,“ dodává Kadrnožková.

Napsal Dominik Hok | Foto Městská policie Brno
 


 

Kam dál?

Na parkovišti v Brně bylo nalezeno mrtvé tříměsíční miminko. Z vraždy...

středa, 9. října 2019, 09:30

Na okraji Brna ve Hněvkovského ulici bylo v noci z neděle na pondělí na parkovišti nalezeno mrtvé tříměsíční dítě....

Policie v dvoupatrovém autobuse zadržela čtyřiadvacet cizinců bez...

úterý, 8. října 2019, 17:20

Na dálnici D2 policisté zajistili čtyřiadvacet cizinců z východní Evropy bez platných dokladů. Všichni budou...

Muž v Brně zamkl na půdě dva zloděje, chtěli mu ukrást příbory

úterý, 8. října 2019, 13:00

Muže bydlícího na Křížkovského ulici vzbudily včera ráno zvuky z půdy. Po příjezdu hlídka objevila muže a ženu, kteří...

Obsluha restaurace našla uplakanou a potlučenou ženu. Její manžel je...

úterý, 8. října 2019, 09:30

V noci ze soboty na neděli volala na tísňovou linku obsluha bystrcké restaurace, na kterou se obrátila...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.