Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie v dvoupatrovém autobuse zadržela čtyřiadvacet cizinců bez platných dokladů

 
úterý, 8. října 2019, 17:20

Na dálnici D2 policisté zajistili čtyřiadvacet cizinců z východní Evropy bez platných dokladů. Všichni budou pravděpodobně vyhoštění zpátky.

Nikdo neměl platné doklady

Cizinecká policie na čtyřiačtyřicátém kilometru dálnice D2 zastavila autobus mezinárodní linky. Ve dvoupatrovém autobusu cestovalo čtyřiadvacet cizinců z východní Evropy a žádný z nich neměl platné doklady.

Pravděpodobně budou vyhoštěni

Všichni výrazně překročili dobu, kdy se mohou legálně zdržovat na našem území. „V autobuse tak po policejní kontrole zůstala celá třetina míst volných, všechny přistižené cizince jsme zajistili a bude s nimi zahájeno správní vyhoštění,“ dodává mluvčí policie David Chaloupka.

Napsal Dominik Hok | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Muž v Brně zamkl na půdě dva zloděje, chtěli mu ukrást příbory

úterý, 8. října 2019, 13:00

Muže bydlícího na Křížkovského ulici vzbudily včera ráno zvuky z půdy. Po příjezdu hlídka objevila muže a ženu, kteří...

Obsluha restaurace našla uplakanou a potlučenou ženu. Její manžel je...

úterý, 8. října 2019, 09:30

V noci ze soboty na neděli volala na tísňovou linku obsluha bystrcké restaurace, na kterou se obrátila...

Řidič Fabie vjel i po výstražné signalizaci na přejezd, smetl ho...

pondělí, 7. října 2019, 13:30

V neděli odpoledne vjel řidič Fabie i po blikání výstražného zařízení na přejezd v Hodějicích ve chvíli, kdy se vlak už...

Figurína se v outfitu za 6 tisíc vydala do víru velkoměsta. Před...

pondělí, 7. října 2019, 12:46

Majitel butiku na Starobrněnské málem přišel o figurínu i s outfitem za víc než šest tisíc. Plastovou modelku i s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.