Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tříletý chlapec si sbalil bačkůrky a odešel z brněnské školky bez povšimnutí sám domů. Případ teď řeší inspekce

 
čtvrtek, 19. září 2019, 13:02

Začátek školního roku nebyl pro rodinu třiapůlletého chlapce nijak příjemný. Teprve pár hodin po tom, co svého syna odvedli do školky, jej otec našel samotného u domovních dveří s bačkůrkami v ruce. Dítě ušlo samo téměř půl kilometru a muselo se potýkat i frekventovanou silnicí. Pochybení školky, ze které chlapec bez vědomí učitelek odešel, řeší školní inspekce.

Školní inspekce řeší závažný případ pochybení školky v brněnských Žabovřeskách, ze které sám odešel teprve třiapůlletý chlapec. Bez vědomí učitelek se dítě vydalo na nebezpečnou cestu domů. Bez dozoru a naštěstí i bez zranení se mu podařilo ujít asi 400 metrů, přejít rušnou silnici a zazvonit u domu, kde bydlí. 

„Situaci v dané mateřské škole jsme začali řešit. Provádíme tam kontrolu a zjišťujeme, jak je možné, že se něco takového stalo, jak je zajištěna bezpečnost ve škole, jak jsou zajištěny dohledy nad žáky a jak důsledně je nastaven systém prevence takovýchto událostí. Na závěry je teď ještě brzo,“ uvedl pro iDNES.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Chlapec učitelkám proklouzl naprosto nepozorovaně

Případ se řeší už od prvního dne školního roku, kdy chlapec ze školky na náměstí Svornosti nepozorovaně odcestoval. Dítě si samo otevřelo dveře, podchodem prošlo čtyřproudovou silnicí, přešel silnici před domem a zazvonil u dveří, za kterými na něj čekal překvapený otec. 

„Koukal jsem, jestli ho dovedli ze školky. Nedokázal jsem si vysvětlit, co tam dělá,“ sdělil otec televizi Prima. „Paní ředitelka samozřejmě nevěděla, že dítě chybí, nevěděly to ani učitelky,“ dodal. Matka malého turisty okamžitě zavolala do školky, aby situaci probrala s ředitelkou.  „Učitelky řekly: uklidíme hračky a půjdeme ven. On uklidil hračky a odešel,“ vylíčil otec chlapce.

Dítě prý bylo hyperaktivní

Ředitelka školky Lenka Čoubková pochybení přiznala a zodpovědné učitelky údajně potrestala. Zároveň zmínila, že rodiče měli školku upozornit, že je jejich syn hyperaktivní.

„Bohužel tahle situace skutečně nastala, je nám to velice líto. Školy se v současné době trápí se zabezpečením, protože jsme instituce, které vzdělávají, a nechceme být vězeňskými zařízeními. Pokud chcete, aby byla škola otevřená rodičům i dětem, nemůžete mít zabezpečení takového rozsahu, jaké by bylo dobré a vhodné,“ řekla Čoubková TV Prima.

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

VIDEO: Romantika pod Petrovem skončila fiaskem. Místo uspokojení se...

středa, 18. září 2019, 12:31

Na smolný pátek třináctého pod Petrovem na lavičce v parku usnul třiatřicetiletý muž. Poté, co si ho všimla...

VIDEO: Skupina teenagerů se vydala pod Petrov kopat do lampy. K...

středa, 18. září 2019, 11:27

Skupina teenagerů se v neděli večer vydala na procházku okolo Petrova. O romantické výhledy jim však nešlo. Na jedné z...

Cyklistka na Blanensku nadýchala přes dvě promile

úterý, 17. září 2019, 14:25

V obci Zboněk na Blanensku šestatřicetiletá žena nezvládla jízdu na kole a musela být převezena do nemocnice....

Z Červené Karkulky z Pohořelic se vyklubala vlčice. Babičku obrala o...

úterý, 17. září 2019, 12:05

Důchodkyně z Pohořelicka si teď asi na svá vnoučata bude dávat větší pozor. Její šestadvacetiletá vnučka se rozhodla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.