Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilá Polka se zabarikádovala na mobilním záchodě na Svoboďáku, skončila v poutech

 
neděle, 1. září 2019, 20:10

Poklidný průběh folklorních slavností na náěmstí Svobody v sobotu večer narušila opilá žena z Polska. Ta se totiž zamkla na mobilním záchodě a odmítala toaletu opustit. Přitom jí zaneřádila exkrementy, spor museli vyřešit až strážníci donucovacími prostředky.

Na strážníky se s prosbou o pomoc obrátil pracovník ostrahy. Strážníky dovedl k mobilní toaletě u Morového sloupu, kterou obsadila polsky mluvící žena, která je vulgární a odmítá odejít.

I přes jazykovou bariéru bylo strážníkům jasné, že ani jejich výzvy k opuštění toalety se ženě nelíbí. Tvrdošíjně odmítala odemknout a strážníci proto museli dveře otevřít zvenčí.

„Protože byla žena v evidentně špatném zdravotním stavu, na místo dorazili také zdravotníci," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Žena však nestála ani o pomoc zdravotníků a strážníci museli kvůli stupňující se agresi ženu spoutat. „Po prvotním ošetření v nemocnici doporučila lékařka převoz na záchytnou stanici, kde se o ženu postarali. Strážníci také uvědomili cizineckou policii," doplnila mluvčí. 

Pořadatelé akce museli pak toaletu kvůli jejímu značnému znečištění uzamknout.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Majitelka uvázala psa u Prýglu a šla se projet na paddleboardu, pes...

neděle, 1. září 2019, 18:47

Nepříjemné překvapení čekalo v sobotu odpoledne čtyřiatřicetiletou majitelku brazilské fily. Žena svého pejska uvázala...

Mladík za volantem zpanikařil při pohledu na strážníky a vyhodil z...

neděle, 1. září 2019, 14:35

Nervy na uzdě neudržel teprve devatenáctiletý mladík, který projížděl v noci na středu Brnem. Všiml si totiž strážníků...

Seniorka uvěřila historce o kufříku s milionem eur. Podvodníkovi...

pátek, 30. srpna 2019, 09:17

Důvěřivost k cizímu člověku na internetu se výrazně nevyplatila dvaasedmdesátileté seniorce z Blanska. Ženu oslovil...

Opilý Slovák masturboval v centru Brna. Na strážníky mluvil německy a...

pátek, 30. srpna 2019, 08:32

Nevhodným způsobem si užíval pobyt v Brně devětatřicetiletý Slovák. V noci na čtvrtek si lehl na lavičku na Moraváku a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.