Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté chytili řidiče, který si to v noci hnal Úvozem stokilometrovou rychlostí

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 12:01

S padesátkou si rozhodě v pondělí večer nelámal hlav řidič v Brně. V místě, kde je jako jinde ve městě maximální povolená rychlost 50km/h si to čtyřicetiletý Volkswagenu hnal téměř dvojnásobnou rychlostí.

Jeho zběsilou jídu ukončili strážníci. Muž zastavený hlídkou pak předložil všechny potřebné doklady s dovětkem, že spěchal a že si je vědom, co ho čeká.

„Jeho přestupek projedná správní orgán a kromě pětibodového postihu a pokuty až 10 000 korun mu hrozí zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok," uvedla mlučí strážníků Tereza Kadrožková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Nepozorná řidička se ohlédla po svém psovi a narazila do lampy

středa, 21. srpna 2019, 10:42

Pokud sedáte za volant, měli byste se věnovat plně řízení a situaci na silnici. Toto pravidlo porušila mladá řidička,...

VIDEO: Chodec v Brně přecházel silnici a řidič rozjezdu musel prudce...

úterý, 20. srpna 2019, 10:55

Rizikovou situaci vedoucí ke zranění cestující vytvořil v Brně na Kníničské ulici chodec, který se rozhodl přejít...

Ujížděli před policií a schovávali se ve křoví. Tříčlenná osádka...

úterý, 20. srpna 2019, 09:30

Podivně jedoucího auta si všimla policejní hlídka v Letovicích. Řidiče se policisté pokusili zastavit, ten jim však...

Danuše Muzikářová a Stanislav Valehrach. Přesně před 50 lety...

úterý, 20. srpna 2019, 09:13

Rok poté, co Československo okupovaly armády Varšavské smlouvy, vyšly 21. srpna 1969 do ulic po celé zemi tisíce lidí....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.