Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Senior zmizel z nemocnice. Ztraceného dědečka pomohli najít jeho spoluobčané

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 12:20

Šťastný konec mělo pátrání po seniorovi, který se ztratil z nemocnice v Kyjově. Starší pán měl čekat na svou dceru v čekárně, než vyjde z ordinace, když se ale vrátila, svého otce nikde nenašla. Jeho zmizení mohla mít na svědomí Alzheimerova choroba, kterou trpí. Najít ho pomohl jeden z občanů Kyjova díky místnímu rozhlasu.

Příběh s dobrým koncem se udál včera na Hodonínsku. V tento osudný den se na linku 158 obrátila žena, že nemůže najít svého otce. Měl na ni čekat v čekárně, když byla v ordinaci u lékaře, po jejím návratu byla však místnost prázdná a senior se nenacházel ani nikde v okolí. Žena uvedla, že její otec trpí Alzheimerovou chorobou a špatně se orientuje. O svého otce se bála, s jeho diagnózou se mu mohlo něco zlého stát, proto k hledání zavolala policii. 

Pomohl místní rozhlas

Podle popisu začali policisté po seniorovi pátrat spolu s kyjovskými strážníky. Pomoci měl i místní rozhlas, kterým byla pátrací akce rozšířena i mezi ostatní kyjovské občany. V zápětí po vyhlášení policii kontaktoval jeden ze sousedů, že pána odpovídajícího popisu viděl na silnici mezi Kyjovem a Miloticemi. 

Na uvedené místo okamžitě vyjela hlídka z Kyjova, aby informaci ověřila a skutečně ztraceného seniora našla. Následně jej dopravili na policejní služebnu a kontaktovali jeho dceru. 

„Během jeho pohybu se mu nic nestalo a celá pátrací akce mohla být po zhruba dvou hodinách ukončena." uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Obrovský hazard s lidskými životy. Mladík položil na koleje...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:59

Klukovina nebo pokus o veřejné ohrožení? Policisté vyšetřují událost z konce července, kdy mladý muž umístil na koleje...

Místo běhu na dlouhou trať si zloděj dal jen krátký sprint přes...

středa, 14. srpna 2019, 17:03

Policisté byli zase jednou ve správnou dobu na správném místě. Téměř jako na zavolanou se octli v tam, kde právě zloděj...

Agresorům přišly do rány boxy na Kraví hoře. Nešly jim otevřít...

úterý, 13. srpna 2019, 11:17

Dvojici třiadvacetiletých mladíků se nepovedly otevřít zámky u skříněk na Kraváku. Svou agresi si následně vybili na...

Řidič v BMW chtěl ujet policii, pak si přímo před ní pokoušel vyměnit...

úterý, 13. srpna 2019, 09:55

Hru na škatulata se pokoušel provést pár z Jindřichohradecka, který projížděl okolo Vranova. Nezapnutého pásu si všimla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.