Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič v BMW chtěl ujet policii, pak si přímo před ní pokoušel vyměnit se spolujezdkyní místo

 
úterý, 13. srpna 2019, 09:55

Hru na škatulata se pokoušel provést pár z Jindřichohradecka, který projížděl okolo Vranova. Nezapnutého pásu si všimla projíždějící policejní hlídka. Řidič se snažil ujet a vyměnit si místo se spolujezdkyní, byl totiž zdrogovaný a platil mu zákaz řízení.

Do Jihomoravského kraje se vydal zajímavý pár z Jindřichohradecka. Zrovna když jejich BMW projíždělo Vranovem nad Dyjí, všimla si policejní hlídka, která právě jela kolem, že šestatřicetiletý řidič auta není připoután. Policie tedy otočila své auto a vydala se za turisty. 

Řidič, který si byl evidentně vědom svého počínání, okamžitě zrychlil a na nejbližším možném místě zastavil. Jakmile bezpečně odstavil auto, přesedl si na místo spolujezdkyně, a ta se snažila vůz oběhnout , aby řidiče vystřídala a odjela. Výměna řidičů se však nepovedla. Policejní hlídka přijela právě ve chvíli, kdy žena ještě běžela k místu řidiče.

Bezpečnostní pás nebyl jediný prohřešek

Po kontrole dokladů policisté zjistili, že muž nemá řízení povoleno. Při dechové zkoušce řidič obstál, test na drogy  řidič odmítl podstoupit. Požití drog však bylo patrné už na první pohled. 

"Vše se odehrálo v pátek před osmnáctou hodinou. Jeho protiprávním jednáním se budeme dále zabývat." uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. 

Během víkendu se Znojemskem řítili další čtyři řidiči pod vlivem drog a osm šoférů nadýchalo jisté promile alkoholu. Pět z nich byli místní, šest z jiných částí republiky a jeden pocházel z Rakouska. 

"Polovinu z těchto nezodpovědných a nebezpečných řidičů jsme zaznamenali v rekreační oblasti u Vranovské přehrady." dodala Drahokoupilová. 

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com

Štítky drogy, policie, auto, řidič,

 


 

Kam dál?

Brněnský chovatel přehlédl své čtyři mamby zelené a nahlásil, že mu...

pondělí, 12. srpna 2019, 12:18

Minulý týden se neznámý muž svěřil ženě na veterině, že mu utekly čtyři mamby zelené. Žena okamžitě zavolala na...

Brňan našel peněženku plnou bankovek. Třetinu si nechal a peníze...

pondělí, 12. srpna 2019, 10:05

S poctivostí nejdál dojdeš. Takovým heslem se rozhodně neřídil třiačtyřicetiletý muž, který našel v brněnském Starém...

VIDEO: V hlavní roli nepozornost. Policisté zveřejnili záběry srážky...

neděle, 11. srpna 2019, 17:18

Brněnští policisté řešili v uplynulém týdnu hned dvě nehody, u kterých je předpoklad, že se řidiči nevěnovali řízení....

FOTO: Muž pěstoval na balkoně pět velkých kytek konopí

pátek, 9. srpna 2019, 09:05

Pět kytek konopí prý pro vlastní potřebu pěstoval devětatřicetiletý muž z Blanska. Po zásahu mu květiny policisté...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.