Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nešiřte zbytečně paniku, prosí policie. Břeclavskem koluje stará zpráva o únosci dětí v autě

 
sobota, 3. srpna 2019, 12:17

Lidé na sociálních sítích začali sdílet informaci, že se po Břeclavsku potuluje neznámý řidič, který láká děti do auta. Policisté však žádné takové hlášení nezaznamenali a zprávu zhodnotili jako poplašnou. Policie prosí rodiče, aby takové případy hlásili na linku 158.

Policie si poslední dobou všímá stále častějšího sdílení zprávy, že se na Břeclavsku objevil neznámý muž, který láká děti do auta. Ukázalo se, že se jedná o sdílení staré informace, která není aktuální. Břeclavští policisté žádné takové oznámení nezaznamenali. Takové informace zbytečně vyvolávají znepokojení veřejnosti.

Ze strany Policie ČR stále platí doporučení, aby si rodiče v klidu s dětmi o možných rizicích popovídali a připomněli jim základní preventivní rady:

Děti by se neměly s nikým cizím pouštět do rozhovoru.

Neměly by od cizích přijímat žádné cukrovinky, hračky, dárky, apod.

Nikdy by neměly nasedat k cizím lidem do auta.

Od cizích vozidel, která u nich zastaví, by si děti měly udržovat bezpečný odstup a nepřibližovat se k nim.

 

Některé informace, které se po sociálních sítích šíří, jsou zkreslené, a mezi rodiči zbytečně vyvolávají paniku.

"Chtěli bychom veřejnost ubezpečit, že jakékoliv poznatky vztahující se k obtěžování nezletilých vždy velmi pečlivě prověřujeme a nepodceňujeme. Každý rodič by si měl uvědomit, že pokud jeho dítě zažije nějakou nestandardní událost,  je nejvhodnější informovat Polici ČR a nešířit neprověřené informace na sociálních sítích!" doplnila mluvčí policie Kamila Haraštová.

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com

Štítky únos, auto, dítě, policie,

 


 

Kam dál?

Mladý řidič usnul za volantem při cestě z dovolené a zaparkoval auto...

pátek, 2. srpna 2019, 09:19

Asi nejkratší cestu k vyřešení dopravní nehody museli dnes ráno urazit policisté z Břeclavi. Přímo před stanicí jim...

Muž se hlasitě hádal se ženou na Štefánikově ulici a u toho se...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 15:37

Velmi vyhrocený partnerský konflikt sledovali včera lidé ve Štefánikově ulici v Brně. Třiatřicetiletý muž se hádal s o...

Řidič zastavil na Rohlence a šel si pro jídlo, za pět minut měl...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 11:51

Už loňský rok jsme naše čtenáře varovali před vysokým výskytem krádeží cenných věcí z auta na parkovišti u benzinové...

FOTO: Vandal popsal stěny čekárny vlastními exkrementy. Pak rozmlátil...

středa, 31. července 2019, 15:00

Policisté ze Skalice nad Svitavou vyšetřují nechutný případ vandalství. Zatím neznámý člověk totiž na místním nádraží...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.