Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladý řidič usnul za volantem při cestě z dovolené a zaparkoval auto před policejní stanici

 
pátek, 2. srpna 2019, 09:19

Asi nejkratší cestu k vyřešení dopravní nehody museli dnes ráno urazit policisté z Břeclavi. Přímo před stanicí jim totiž na chodníku boural dvaadvacetiletý řidič.

Jak policisté záhy zjistili, mladý řidič Fordu Focus se vracel z dovolené a únava z dlouhé cesty strávené za volantem se proměnila v mikrospánek.

S autem tak vyjel mimo silnici a „zaparkoval“ přímo na chodníku u vstupních dveří do prodejny. „Můžeme mluvit o velkém štěstí, že tudy v uvedenou dobu nikdo neprocházel," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Měření alkoholu i testování drog podle ní dopadlo u řidiče negativně. V autě jely ještě dvě spolujezdkyně, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Policisté apelují na řidiče, aby nepodceňovali zvýšenou únavu či dokonce ospalost. Mikrospánku předchází problém s koncentrací a řidiči začínají zpomaleně reagovat na okolní podněty. Bohužel jakékoliv varovné příznaky podle policistů většina řidičů podceňuje a v jízdě pokračuje dál.

„Chceme tak varovat hlavně dovolenkové řidiče, kteří se vydávají na dlouhé cesty, aby si uvědomili, že by po celou dobu jízdy neměli podceňovat varovné příznaky únavy, měli by dělat pravidelné přestávky a pokud to situace dovolí, měli by se při řízení vozidla na dlouhé trase střídat," dodala mluvčí.

„Přejeme hodně ujetých kilometrů a hlavně šťastný návrat," popřala Haraštová.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Muž se hlasitě hádal se ženou na Štefánikově ulici a u toho se...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 15:37

Velmi vyhrocený partnerský konflikt sledovali včera lidé ve Štefánikově ulici v Brně. Třiatřicetiletý muž se hádal s o...

Řidič zastavil na Rohlence a šel si pro jídlo, za pět minut měl...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 11:51

Už loňský rok jsme naše čtenáře varovali před vysokým výskytem krádeží cenných věcí z auta na parkovišti u benzinové...

FOTO: Vandal popsal stěny čekárny vlastními exkrementy. Pak rozmlátil...

středa, 31. července 2019, 15:00

Policisté ze Skalice nad Svitavou vyšetřují nechutný případ vandalství. Zatím neznámý člověk totiž na místním nádraží...

FOTO: Žena vezla nákupní košík napěchovaný květinami. Ukradla je na...

středa, 31. července 2019, 10:40

Na ženu tlačící před sebou nákupní vozík napěchovaný květinami upozornil strážníky v pondělí odpoledne kolemjdoucí ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.