Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Opilý muž v noci usnul na hlavním nádraží v Brně, během chvíle ho hned dvakrát okradli

 
čtvrtek, 25. července 2019, 09:17

Hlavní nádraží v Brně je v noci asi nejméně vhodné místo, kde může člověk usnout. Dobře se o tom přesvědčil třicetiletý muž, kterého během chvíle hned dvakrát okradli. Naštěstí vše zaznamenali pozorní strážníci obsluhující kamery městské policie.

Zkušení pravovníci dohledového centra uviděli na kamerách spícího muže a předpověděli možné nebezpečí, že bude okraden. Netrvalo to dlouho a spáče si vyhlédla skupinka čtyř mužů.

Nejdříve si k němu přisedl čtyřicetiletý muž, z kapsy šortek mu vytáhl mobil a okamžitě se s ním vydal do Benešovy ulice. Obsluha kamer jeho trasu sledovala a zachytila, jak z telefonu sundal obal a vyhodil. V tu chvíli už k němu ale mířila hlídka strážníků, která ho zastavila a objevila u něj údajně ukradený telefon.

„Muž se ke krádeži přiznal a potvrdil, že se zbavil jeho obalu odhozením do nedalekého koše, kde strážník kryt našel," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Spícího muže pak dál sledovali strážníci dohledového centra, kteří se zanedlouho stali svědky další krádeže. Tři zbývající mladíci se totiž rozhodli prohledat spícímu muži ještě batoh. Schovaný za zády svého známého rozepnul osmnáctiletý muž zip a vytáhl peněženku.

S tou ale daleko nedošel, nedaleká hlídka podezřelé trojici zahradila cestu a i on se po chvíli přiznal, že alkoholem znaveného muže okradl. Další ze strážníků mezitím na nástupním ostrůvku probudil spícího a řekl mu, aby si zkontroloval svoje věci. Třiatřicetiletý muž samozřejmě postrádal mobil i peněženku.

„Strážníci ho uklidnili, že jeho majetek našli, a všechny čtyři muže podezřelé z trestného činu si přijeli převzít republikoví policisté. Ti ještě vzápětí zjistili, že osmnáctiletý mladík udávající nejprve falešnou totožnost je v celostátním pátrání, protože nenastoupil do výkonu trest," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MP Brno
 


 

Kam dál?

Senior v Břeclavi ukradl kolo. O pár ulic dál ale našel lepší, a tak...

středa, 24. července 2019, 18:20

Skoro sedmdesátiletý muž dostal nápad, jak ušetřit čas v Břeclavi mezi pochůzkami po městě. S prvním ukradeným horským...

Noc hrůzy v Řečkovicích. Manželé našli v domě po probuzení metrovou...

středa, 24. července 2019, 12:58

Lehké spaní dnes v noci určitě neměla rodina v Řečkovicích. Manželé se probudili a zjistili, že jim do bytu vlezla...

Policisté našli ženu s kočárkem, která si na videu střílela heroin do...

úterý, 23. července 2019, 19:30

Jen tak si se svým dítětem v kočárku zastavit na ulici a nechat si píchnout dávku přímo do žíly. Takový případ...

Perníkovou chaloupku na ubytovně rozprášili policisté. Ozbrojení muž...

úterý, 23. července 2019, 12:21

Krom pervitinu, který vařil na ubytovně, prodával muž se spolupachatelkou také další drogy, přestože byl už jednou za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.