Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté našli ženu s kočárkem, která si na videu střílela heroin do žil před očima malého dítěte

 
úterý, 23. července 2019, 19:30

Jen tak si se svým dítětem v kočárku zastavit na ulici a nechat si píchnout dávku přímo do žíly. Takový případ zachytilo video, které minulý týden obletělo sociální sítě. Díky nahrávce ale obě ženy identifikovali brněnští kriminalisté. Dealerce hrozí až pět let za mřížemi, ženu s dítětem si zase proklepne sociálka.

Video, kde si žena s malým dítětem nechává do zaškrcené ruky kabelkou aplikovat dávku heroinu jsme sdíleli ve středu 17. července na naší facebookové stránce. Z nahrávky se brněnským kriminalistům z týmu toxi podařilo ztotožnit obě aktérky záznamu. Obě ženy se k věci vyjádřily. „Na základě nashromážděných důkazů sdělili policisté podezření sedmatřicetileté ženě, která sobě a své známé aplikovala heroin,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Nyní je celá věc vedena ve zkráceném přípravném řízení se zadržením. Podezřelá si tak v brzké době vyslechne trest, za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dealerce tak hrozí až pět let za mřížemi.

Chování matky bude řešit sociálka

Ani matka dítěte však nezůstane bez trestu. Případ totiž policisté nahlásí sociálce. Více informací k případu však policie nechtěla sdělit. „Vzhledem k tomu, že existuje videozáznam se k věci nebudeme dále vyjadřovat," dodal Šváb

Napsal Hana Podhorná | Foto Michal Janotka

Štítky drogy, dítě, ulice, heroin

 


 

Kam dál?

Perníkovou chaloupku na ubytovně rozprášili policisté. Ozbrojení muž...

úterý, 23. července 2019, 12:21

Krom pervitinu, který vařil na ubytovně, prodával muž se spolupachatelkou také další drogy, přestože byl už jednou za...

Policie pátrá po zmizelém muži. V květnu odešel z domu, a pak se po...

úterý, 23. července 2019, 10:56

Policie pátrá po zmizelém muži. Na konci května odešel pan Ludvík Mach z domova a od té doby o něm rodina nemá žádné...

Opilí závodníci vyletěli ze silnice. Oba nadýchali 1,3 promile

pondělí, 22. července 2019, 16:00

Víkend plný zábavy měli dva kolegové z práce. Volno si užívali s pořádnou dávkou alkoholu. Před řízením auta však...

Strážníci našli chlapce na útěku. V celostátním pátrání byl od března

pondělí, 22. července 2019, 15:00

Čtrnáctiletý chlapec z dětského domova byl v celostátním pátrání vedený čtvrt roku. Strážníci ho našli na Cejlu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.