Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zátah na zkaženou mládež na Znojemsku přinesl policistům žně. Mladým návštěvníkům diskotéky zabavili drogy

 
pondělí, 1. července 2019, 15:20

V pátek večer se do klubu v Moravském Krumlově nechystaly pouze zástupy teenagerů, ale přišli i drogoví dealeři. Dlouho plánovaný zátah dopadl úspěšně, policisté zabavili marihuanu i taneční drogy.

Dlouhodobě připravovaná a operativně rozpracovaná akce dostala svoji finální podobu v pátek v nočních hodinách. Díky získaným informacím, které policie z oddělení obecné kriminality ve Znojmě získala, udělala zátah na diskoklub v Moravském Krumlově. Tam mělo údajně opakovaně docházet k distribuci omamných látek, které následně užívali i nezletilí účastníci tanečního veselí. 

Klub obklíčila padesátka uniformovaných policistů, ti postupně zkontrolovali 500 návštěvníků diskotéky. Policisté tak načapali jednadvacet opilých mladistvých osob a pět dalších, které užily amfetamin. Dále pak kriminalisté zabavili 65 gramů marihuany, 15 tablet stimulační drogy extáze a 6 dávek MDMA.

Všechny osoby, kterým ještě nebylo 18 let a bylo u nich zjištěno požití alkoholu nebo drogy, byly cestou pracovníků OSPOD předávány zákonným zástupcům.

"Policisté pak u osob, které jsou podezřelé z držení drog na diskotéce, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu." uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com, PČR
 


 

Kam dál?

Motorkář na Znojemsku narazil do mostku, na místě zemřel

neděle, 30. června 2019, 10:40

Čtyřiatřicetiletý motorkář v sobotu 29. června ve Vémyslicích na Znojemsku zřejmě nezvládl předjíždění a narazil do...

Ve Vranovské přehradě utonul muž, tělo našli policejní potápěči

sobota, 29. června 2019, 09:52

Ve Vranovské přehradě na Znojemsku utonul pětatřicetiletý muž, našli ho až policejní potápěči. Záchranná služba se za...

K naříkajícímu seniorovi se policisté museli dostávat přes sousedův...

pátek, 28. června 2019, 12:40

Svého otce přišly navštívit jeho dvě dospělé děti, místo veselého setkání na ně však čekaly zamčené dveře a slabé...

V garáži bytového domu v Brně hořely vozy, pryč muselo 34 lidí

pátek, 28. června 2019, 10:00

V podzemní garáži jednoho z bytových domů v Brně-Žebětíně v noci na dnešek hořely tři vozy, z domu se evakuovalo 34...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.