Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

K naříkajícímu seniorovi se policisté museli dostávat přes sousedův balkon

 
pátek, 28. června 2019, 12:40

Svého otce přišly navštívit jeho dvě dospělé děti, místo veselého setkání na ně však čekaly zamčené dveře a slabé naříkání. K seniorovi se pak speciální jednotky musely dostat přes sousedův balkon.

Slabé volání šestasedmdesátiletého muže znepokojilo v pondělí odpoledne syna a dceru, kteří přišli navštívit svého otce. Kvůli klíčům, které byly z druhé strany v zámku, se však do bytu nemohli dostat. Do bytu v Černých polích pak přivolali nejen policejní hlídku, ale do akce vyrazila také pořádková jednotka, která je speciálně vybavena na vstupování do bytů. Hlídka proto začala obcházet sousedy a zjišťovala možnosti, kudy se do bytu dostat. Speciální jednotka se pak pokusila otevřít byt planžetou. 

Senior naštěstí nechal otevřené dveře na balkon a soused o patro níž byl zrovna doma. Ten strážníkům nabídl svůj byt i balkon, takže se hlídka mohla k seniorovi dostat pomocí skládacího žebříku, který vozí ve služebním autě. 

Muž upadl a nemohl vstát

Naříkající senior ležel v obývacím pokoji na břiše a strážníkům na jejich otázku ohledně zdraví uvedl, že spadl prý už před několika dny a bolí ho záda. Strážníci proto zavolali záchranáře a s mužem nijak nemanipulovali. Zdravotníci pak seniora odvezli k dalšímu ošetření do nemocnice. O byt se následně postaraly jeho dospělé děti. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto zzs jmk
 


 

Kam dál?

V garáži bytového domu v Brně hořely vozy, pryč muselo 34 lidí

pátek, 28. června 2019, 10:00

V podzemní garáži jednoho z bytových domů v Brně-Žebětíně v noci na dnešek hořely tři vozy, z domu se evakuovalo 34...

Policie zadržela muže, který na Brněnsku v kasinu napadl obsluhu

čtvrtek, 27. června 2019, 13:35

Policie zadržela muže, který je podezřelý z toho, že v kasinu v Popůvkách na Brněnsku napadl a zranil obsluhu a uprchl...

Nejdražší vymočení v životě zažil mladík v Brně. Dvaadvacetiletý...

čtvrtek, 27. června 2019, 12:15

Že lidé kradou a nic nenechají náhodě, se přesvědčil dvaadvacetiletý mladík, který si odložil na lavičku v parku u...

Brněnský kurýr konstantně vykrádal vezený náklad. Zamiloval si...

úterý, 25. června 2019, 11:40

Na výnosný, ne však příliš promyšlený způsob, jak se v práci obohatit, přišel sedmadvacetiletý kurýr, který operoval v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.