Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejdražší vymočení v životě zažil mladík v Brně. Dvaadvacetiletý cizinec přišel o 17 tisíc

 
čtvrtek, 27. června 2019, 12:15

Že lidé kradou a nic nenechají náhodě, se přesvědčil dvaadvacetiletý mladík, který si odložil na lavičku v parku u Roosvetlovy ulice v Brně batoh, zatímco si odskočil na toaletu. S batohem a všemi svými věcmi v něm už se víckrát neshledal.

Stále větší počet lidí nechává bez dozoru své věci. Zloději se však činí stále více. Přesvědčil se o tom například dvaadvacetiletý cizinec, který nechal na lavičce v parku položený batoh, zatímco si odskočil na veřejné WC. V batohu měl všechny doklady, osobní věci a samozřejmě také peníze. 

Odložený batoh přilákal neznámého zloděje, který si tak přišel na lup v hodnotě 17 000 Kč. Když se mladík po dvou minutách vrátil, svůj batoh už nenašel. 

"Znovu se tak potvrdilo přísloví, že příležitost dělá zloděje. Vzpomeňte si na tento případ a dávejte si pozor na své věci, i když je necháváte nedaleko od sebe." říká David Chaloupka, mluvčí brněnské policie. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Brněnský kurýr konstantně vykrádal vezený náklad. Zamiloval si...

úterý, 25. června 2019, 11:40

Na výnosný, ne však příliš promyšlený způsob, jak se v práci obohatit, přišel sedmadvacetiletý kurýr, který operoval v...

VIDEO: Brněnští strážníci chytili při činu zloděje, který zrovna...

úterý, 25. června 2019, 08:09

Brněnští strážníci si o uplynulém víkendu připsali hned několik úspěšných dopadení zlodějů. Jedním z nich byl případ ze...

Na brněnské výstavě psů žena doslova uvařila své dvě fenky v autě....

pondělí, 24. června 2019, 20:20

Na sobotní výstavě psů Intercanis nechala žena své dvě vystavované fenky labradora zamčené v autě a odešla. Psi se v...

Muž zemřel v Brně pod koly vlaku, policisté prosí o pomoc s...

pondělí, 24. června 2019, 11:49

Policisté prosí o pomoc při identifikaci mrtvoly muže, který ve středu 19. června v Brně nedaleko mostu v Olomoucké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.