Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejdražší vymočení v životě zažil mladík v Brně. Dvaadvacetiletý cizinec přišel o 17 tisíc

 
čtvrtek, 27. června 2019, 12:15

Že lidé kradou a nic nenechají náhodě, se přesvědčil dvaadvacetiletý mladík, který si odložil na lavičku v parku u Roosvetlovy ulice v Brně batoh, zatímco si odskočil na toaletu. S batohem a všemi svými věcmi v něm už se víckrát neshledal.

Stále větší počet lidí nechává bez dozoru své věci. Zloději se však činí stále více. Přesvědčil se o tom například dvaadvacetiletý cizinec, který nechal na lavičce v parku položený batoh, zatímco si odskočil na veřejné WC. V batohu měl všechny doklady, osobní věci a samozřejmě také peníze. 

Odložený batoh přilákal neznámého zloděje, který si tak přišel na lup v hodnotě 17 000 Kč. Když se mladík po dvou minutách vrátil, svůj batoh už nenašel. 

"Znovu se tak potvrdilo přísloví, že příležitost dělá zloděje. Vzpomeňte si na tento případ a dávejte si pozor na své věci, i když je necháváte nedaleko od sebe." říká David Chaloupka, mluvčí brněnské policie. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Brněnský kurýr konstantně vykrádal vezený náklad. Zamiloval si...

úterý, 25. června 2019, 11:40

Na výnosný, ne však příliš promyšlený způsob, jak se v práci obohatit, přišel sedmadvacetiletý kurýr, který operoval v...

VIDEO: Brněnští strážníci chytili při činu zloděje, který zrovna...

úterý, 25. června 2019, 08:09

Brněnští strážníci si o uplynulém víkendu připsali hned několik úspěšných dopadení zlodějů. Jedním z nich byl případ ze...

Na brněnské výstavě psů žena doslova uvařila své dvě fenky v autě....

pondělí, 24. června 2019, 20:20

Na sobotní výstavě psů Intercanis nechala žena své dvě vystavované fenky labradora zamčené v autě a odešla. Psi se v...

Muž zemřel v Brně pod koly vlaku, policisté prosí o pomoc s...

pondělí, 24. června 2019, 11:49

Policisté prosí o pomoc při identifikaci mrtvoly muže, který ve středu 19. června v Brně nedaleko mostu v Olomoucké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.