Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celostátně hledaná dívka nakažená žloutenkou plivla brněnskému strážníkovi do obličeje

 
čtvrtek, 20. června 2019, 16:51

Nepříjemnou dohru pro brněnského strážníka měl incident, který se odehrál dnes na Mendlově náměstí. Hlídka totiž uviděla dívku, která se nápadně podobala celostátně hledané osobě. Jakmile si náctiletá strážníků všimla, snažila se utéct. V tom jí však hlídka zabránila.

Jeden ze strážníků ji chytl za ruku, ale sedmnáctiletá dívka se snažila vymanit vší silou. Strážníkům přitom sprostě nadávala a jednomu z nich dokonce plivla do tváře.

Hlídka přitom o dívce věděla, že má žloutenku, a protože hrozilo, že by mohla nakazit i někoho z kolemjdoucích, vytáhli strážníci slzotvorný plyn a za jeho použití odporující dívku zpacifikovali. Skončila v poutech.

„Strážníci ženu spoutali a předali ji republikovým policistům jako podezřelou z trestného činu," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Ověření osobních údajů dívky potvrdilo, že je celostátně hledaná. „Strážníci museli zasáhnout také vůči osmnáctiletému mladíkovi, který se do zákroku vměšoval. Jeho jednáním se bude zabývat správní orgán," uzavřel Šoba.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MP Brno
 


 

Kam dál?

Cizí pes pokousal majitelku i jejího pejska. Policisté nyní pátrají,...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:13

Hodonínští policisté pátrají po majiteli psa, který ve čtvrtek 13. června napadl ženu a jejího kokršpaněla. Žena šla na...

Dva pejsci v Brně sežrali jed na krysy, strážníci pak našli...

středa, 19. června 2019, 11:16

Zdravotními problémy dvou psů skončila v pondělí večer procházka majitelky s jejími čtyřnohými mazlíčky v brněnských...

Opilý a agresivní muž se na Dornychu snažil dobýt za přítelkyní do...

středa, 19. června 2019, 10:44

Krušný večer zažili brněnští policisté při zásahu na ulici Dornych v Brně. Opilý šestadvacetiletý muž se dvěma a půl...

Ukradené boty je zanesou do vězení. Dvojice zlodějů brala obuv před...

úterý, 18. června 2019, 18:20

Přišli krást, ale nic nenašli. Spokojili se alespoň s botami za deset tisíc.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.