Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž usnul na pláži u Prýglu a někdo mu vykradl batoh, zloděje pak pronásledoval v šalině

 
neděle, 16. června 2019, 21:17

S nadcházejícím teplem vyhledává čím dál více lidí ochlazení u vody. S počtem rekreantů u přehrad a koupališť však stoupá i drobná kriminalita, především krádeže osobních věcí z opuštěných dek na pláži. Své o tom ví i čtyřicetiletý cizinec, kterého okradli u Brněnské přehrady. Od svých věcí se přitom nevzdálil, stačilo, že usnul.

Po probuzení totiž zjistil, že u sebe nemá batoh. Našel ho pohozený opodál, vevnitř v něm kromě platební karty  nenašel ani speciální baterku, reproduktor, kapesní nožík a další osobní věci. Zklamaný tak odešel na zastávku, aby odjel.

Mezi čekajícími lidmi si přitom všiml muže s věcmi nápadně podobnými těm ztraceným. Nastoupil proto do stejné tramvaje a potenciálního zloděje sledoval. V jednu chvíli pak v rukou podezřelého dvaatřicetiletého muže uviděl svou platební kartu a okamžitě vytočil linku 156. Na Mendláku tak už čekala hlídka strážníků. Okradený před zastávkou v tramvaji zloděje zadržel a strážníci byli na místě do několika sekund. 

Podezření se potvrdilo - zloděj u sebe opravdu měl věci okradeného muže, strážníci proto přivolali státní policisty. „Dvaatřicetiletého muže podezřelého z trestného činu si převzala Policie České republiky," uzavřel policejní mluvčí Pavel Šoba.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Moravia Adventures
 


 

Kam dál?

FOTO: Tento muž ukradl odložený batoh, nepoznáte ho?

neděle, 16. června 2019, 11:25

Policisté z Kyjova pátrají po muži, který polovině května ukradl v ulici Nádražní na trávníku u automobilního učiliště...

Šel se vykoupat do přehrady, z deky mu někdo ukradl věci za 10 tisíc

sobota, 15. června 2019, 10:46

Stávající horké dny lákají ke koupání. Zejména u přírodních koupališť a přehrad je však veselení ve vodě skvělou...

Policisté chytili opilého patnáctiletého chlapce, jak řídil Felicii...

sobota, 15. června 2019, 10:35

Vlastním očím nevěřil svědek, který v sobotu večer viděl, jak k benzinové pumpě v Blansku přijelo auto plné teenagerů,...

Opilý pirát z Baťova kanálu chtěl na ukradené lodi doplout na moře....

pátek, 14. června 2019, 18:00

Jeho snem bylo z Hodonínska doplout na moře. Místo vln na oceánu se však vášnivý námořník pravděpodobně dostane do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.