Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž usnul na pláži u Prýglu a někdo mu vykradl batoh, zloděje pak pronásledoval v šalině

 
neděle, 16. června 2019, 21:17

S nadcházejícím teplem vyhledává čím dál více lidí ochlazení u vody. S počtem rekreantů u přehrad a koupališť však stoupá i drobná kriminalita, především krádeže osobních věcí z opuštěných dek na pláži. Své o tom ví i čtyřicetiletý cizinec, kterého okradli u Brněnské přehrady. Od svých věcí se přitom nevzdálil, stačilo, že usnul.

Po probuzení totiž zjistil, že u sebe nemá batoh. Našel ho pohozený opodál, vevnitř v něm kromě platební karty  nenašel ani speciální baterku, reproduktor, kapesní nožík a další osobní věci. Zklamaný tak odešel na zastávku, aby odjel.

Mezi čekajícími lidmi si přitom všiml muže s věcmi nápadně podobnými těm ztraceným. Nastoupil proto do stejné tramvaje a potenciálního zloděje sledoval. V jednu chvíli pak v rukou podezřelého dvaatřicetiletého muže uviděl svou platební kartu a okamžitě vytočil linku 156. Na Mendláku tak už čekala hlídka strážníků. Okradený před zastávkou v tramvaji zloděje zadržel a strážníci byli na místě do několika sekund. 

Podezření se potvrdilo - zloděj u sebe opravdu měl věci okradeného muže, strážníci proto přivolali státní policisty. „Dvaatřicetiletého muže podezřelého z trestného činu si převzala Policie České republiky," uzavřel policejní mluvčí Pavel Šoba.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Moravia Adventures
 


 

Kam dál?

FOTO: Tento muž ukradl odložený batoh, nepoznáte ho?

neděle, 16. června 2019, 11:25

Policisté z Kyjova pátrají po muži, který polovině května ukradl v ulici Nádražní na trávníku u automobilního učiliště...

Šel se vykoupat do přehrady, z deky mu někdo ukradl věci za 10 tisíc

sobota, 15. června 2019, 10:46

Stávající horké dny lákají ke koupání. Zejména u přírodních koupališť a přehrad je však veselení ve vodě skvělou...

Policisté chytili opilého patnáctiletého chlapce, jak řídil Felicii...

sobota, 15. června 2019, 10:35

Vlastním očím nevěřil svědek, který v sobotu večer viděl, jak k benzinové pumpě v Blansku přijelo auto plné teenagerů,...

Opilý pirát z Baťova kanálu chtěl na ukradené lodi doplout na moře....

pátek, 14. června 2019, 18:00

Jeho snem bylo z Hodonínska doplout na moře. Místo vln na oceánu se však vášnivý námořník pravděpodobně dostane do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.