Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šel se vykoupat do přehrady, z deky mu někdo ukradl věci za 10 tisíc

 
sobota, 15. června 2019, 10:46

Stávající horké dny lákají ke koupání. Zejména u přírodních koupališť a přehrad je však veselení ve vodě skvělou příležitostí pro útoky zlodějů. Přesvědčil se o tom v úterý odpoledne i šedesátiletý muž, který si šel zaplavat do přehrady Pálava v Blansku.

Své osobní věci totiž nechal ležet volně na dece. Zloděj pak využil okamžiku, kdy se plavec koupal a ukradl vestu i s osobními doklady, peněženku s platebními kartami, mobilem Samsung a navíc klíči od bytu a auta, kterým muž na přehradu přijel. Celková škoda přesáhla částku deset tisíc korun.

„Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případem se nyní zabývají blanenští policisté," uvedla policejní mluvčí Lenka  Koryťáková.

Policisté zároveň nabádají plavce k opatrnosti nejen ve vodě, ale i při ochraně svých věcí na břehu. „Návštěvníkům koupališť, bazénů, přehrad či jezer doporučujeme, pokud je to možné, brát si s sebou na koupaliště pouze ty nejnutnější věci a nenechávat cenné věci bez dozoru," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Policisté chytili opilého patnáctiletého chlapce, jak řídil Felicii...

sobota, 15. června 2019, 10:35

Vlastním očím nevěřil svědek, který v sobotu večer viděl, jak k benzinové pumpě v Blansku přijelo auto plné teenagerů,...

Opilý pirát z Baťova kanálu chtěl na ukradené lodi doplout na moře....

pátek, 14. června 2019, 18:00

Jeho snem bylo z Hodonínska doplout na moře. Místo vln na oceánu se však vášnivý námořník pravděpodobně dostane do...

Nepodařilo se mu otevřít trezor, tak si ho odnesl s sebou. Uvnitř na...

pátek, 14. června 2019, 15:20

V kuřimské prodejně řádil zloděj. Ten si přišel pro hotovost, nepodařilo se mu však pravděpodobně otevřít trezor. Vzal...

Holywoodský happyend se nekonal. Seniorka poslala podvodnému...

čtvrtek, 13. června 2019, 20:00

Seniorka na Brněnsku zažívala romantickou pohádku, ta se ale brzy změnila na horor. Sliboval jí lásku a zlaté šperky....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.