Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šmejdi okrádající důchodce jsou zase v akci. Na Znojemsku řádila od loňského podzimu jednašedesátiletá žena

 
čtvrtek, 13. června 2019, 18:40

Z důvěřivých seniorů vylákala na základě dojemných historek jednašedesátiletá žena téměř 60 tisíc korun. Za podobné praktiky si přitom již jednou odseděla trest ve vězení. Nyní ji čeká v nápravném zařízení až pět let.

Jednašedesátiletá žena, která svým chováním spadá do kategorie již všem známých Šmejdů, dořádila. Ačkoli má trvalé bydliště nedaleko Prahy, vydala se do Znojma za pomocí podvodných historek a legend vytahovat peníze z důvěřivých seniorů. Tyto zločiny páchala už od minulého podzimu. Po usilovné mravenčí práci se policii podařilo tuto důmyslnou zlodějku vypátrat. Žena se nyní nachází ve vazební věznici a čeká na rozsudek. 

Ženě se podařilo vylákat peníze z 25 důchodců

V oboru okrádání seniorů má pachatelka dlouhou praxi a spoustu zkušeností. Již jednou byla za tyto zločiny trestána odnětím svobody. Do vězení ji v roce 2017 poslal Okresní soud v Kladně. Minulý rok však byla podmínečně puštěna na svobodu. Žena se tedy přesunula své zločiny provádět na jih Moravy, do Znojma.

Od začátku října do prvních červnových dnů se ženě podařilo bezcitně vylákat z 25 mužů a žen ve věku 67 až 97 let téměř 60 tisíc korun. Jednotlivé částky se pohybovaly od pětistovky až po 6 tisícové sumy. Vymýšlela si srdcervoucí historky o opravách bydlení, pořizování nového vybavení, nebo o výdajích na stěhování do Brna, čímž si získávala důvěru dobrosrdečných seniorů. 

Žena kradla i přímo v bytech

Ve dvou případech dokonce sebrala peníze přímo v bytech seniorů. Peníze vybírala z nestřežených peněženek. 

"Na základě předložených důkazů soudce rozhodl o jejím vzetí do vazby. Trestnímu stíhání tedy bude čelit za mřížemi. Za její protiprávní jednání ve Znojmě jí hrozí odnětí svobody na jeden rok až pět let."říká tisková mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. 

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

VIDEO: Mladík napadl na Lesné třiapadesátiletého muže. Ve výtahu ho...

čtvrtek, 13. června 2019, 11:50

Poznáte muže na videu? Na začátku června napadl třiapadesátiletého muže před bytovým domem na Lesné a ukradl mu všechnu...

Neznámý pachatel vymámil díky podvodného emailu z české firmy téměř 2...

úterý, 11. června 2019, 15:30

Téměř o dva miliony přišla nejmenovaná česká firma kvůli neznámému pachateli. Ten se s podvodnou emailovou adresou,...

Pátrání po osmdesátileté seniorce má šťastný konec. Žena je již v...

úterý, 11. června 2019, 11:00

Šťastný konec má pátrání po osmdesátileté ženě z Velkých Opatovic, která se ztratila v sobotních večerních hodinách. Do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.