Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci při hlídkové činnosti odstranili po městě přes dvacet jehel a stříkaček

 
sobota, 8. června 2019, 12:30

Při obvyklé pochůzce policisté v Brně odklidili 24 použitých injekčních stříkaček. Ty pak putovaly do speciálních boxů určených k likvidaci.

Brněnské ulice jsou zase o něco čistší. Ve speciálních boxech skončilo čtyřiadvacet aplikačních pomůcek, které strážníci v posledních hodinách našli na ulicích i náměstích, v parcích a na dalších místech.

Při běžné hlídkové činnosti odklidili dva kusy z Nezamyslovy ulice i z Horáckého náměstí, jednotlivé jehly a stříkačky ležely v parku v Božetěchově, v podchodu v Křižíkově, v lužáneckém parku, v Plynárenské, Jugoslávské, Novobranské a Vídeňské ulici i na Cejlu.

"Stejně jako deset aplikačních pomůcek posbíraných v ulici Veveří je hlídky městské policie ve sběrných nádobkách předaly k odborné likvidaci," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Napsal Brněnská Drbna | Foto MP Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Muž v Brně nahlásil tři bomby a plánoval vykolejit vlak. Chtěl se...

pátek, 7. června 2019, 14:00

Sedmačtyřicetiletému muži se na svobodě nelíbilo. Ohlásil na tři bomby a vyhrožoval vykolejením vlaku, aby se dostal...

Policisté zatkli kvůli závažnému mravnostnímu činu pracovníka...

čtvrtek, 6. června 2019, 16:48

Policie v Brně zadržela zaměstnance Dětského rehabilitačního centra Medvídek, muž je ve vazbě. Zadrženého policie...

Policisté hledají řidiče, který v Šakvicích srazil jedenáctiletého...

čtvrtek, 6. června 2019, 12:00

Včera došlo v Šakvicích k nehodě, při které srazil mladší muž jedenáctiletého chlapce na kole. Malému cyklistovi se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.