Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté zatkli kvůli závažnému mravnostnímu činu pracovníka dětského centra v Brně

 
čtvrtek, 6. června 2019, 16:48

Policie v Brně zadržela zaměstnance Dětského rehabilitačního centra Medvídek, muž je ve vazbě. Zadrženého policie podezírá z mravnostní trestné činnosti.

Centrum provozuje Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, což je příspěvková organizace města Brna. Policie muže zadržela podle vyjádření ředitelky sdružení Kamily Krausové 28. května. „Sdružení zdravotnických zařízení II Brno spolupracuje s Policií ČR a poskytuje součinnost ve vyšetřování," uvedla Krausová.

Policie zadržení muže potvrdila. „Minulý týden jsme zadrželi muže pro podezření z mravnostní trestné činnosti, je stíhán vazebně. Vzhledem k rozpracovanosti a závažnosti kauzy nemůžeme být v tuto chvíli konkrétnější," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dětské rehabilitační centrum Medvídek je zařízení pro zdravotně znevýhodněné děti a děti s kombinovanými vadami ve věku od jednoho roku do sedmi let. Je určeno pro děti s hybnou poruchou, s kombinovanými vadami různého stupně, děti s dětskou mozkovou obrnou či s psychomotorickou retardací. Slouží jako denní stacionář, zároveň poskytuje péči ambulantní.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Policisté hledají řidiče, který v Šakvicích srazil jedenáctiletého...

čtvrtek, 6. června 2019, 12:00

Včera došlo v Šakvicích k nehodě, při které srazil mladší muž jedenáctiletého chlapce na kole. Malému cyklistovi se...

FOTO: Policisté odhalili obří distribuční síť pervitinu. Dealeři měli...

středa, 5. června 2019, 18:37

Veliký úspěch při boji s drogovou kriminalitou si připsali policisté z Hradce Králové. Podařilo se jim přetnout...

Sedl na kolo a kamarád mu za chvíli musel volat sanitku, cyklista...

středa, 5. června 2019, 09:54

Silně opilý sedl v neděli odpoledne na kolo čtyřiapadesátiletý muž v Bučovicích. Spolu s kamarádem se vdali na jízdu,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.