Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zájem o kempy je na jižní Moravě enormní, provozovatelé však obtížně shánějí brigádníky

 
neděle, 2. června 2019, 12:20

Zájem o pobyt v jihomoravských kempech stále roste, potvrzují provozovatelé. Některé kempy mají kapacity s pevnými lůžky vyprodané, jiným zbývá pár míst v méně exponovaných termínech. Všichni každý rok opravují či rekonstruují nebo chystají něco nového, aby drželi krok s konkurencí. Všichni také musí víc než v minulosti vyvinout úsilí, aby si zajistili do kempu sezonní pracovníky.

„Máme na léto zabraná všechna pevná lůžka v chatkách, apartmánech i bungalovech," řekla Michaela Kolínková z Autokempu Merkur u Novomlýnských nádrží. Podle Miroslava Zubalíka z Campu Strážnice jsou některá lůžka objednaná už rok dopředu a objednávky se plní hlavně v zimě. „Lidé chtějí kempovat a stanovat. Jsme plní tak z 80 procent na léto, lepší kapacity jsou vyprodané," řekl Zubalík.

Jindra Huszárová z Campu Pálava u Mikulova má sice léto zatím obsazené jen z poloviny, ale jen kvůli tomu, že rezervace začala vyřizovat až se zpožděním a nyní nedělá prakticky nic jiného. „Nebojím se, že bychom neměli v létě plno. Spousta lidí se k nám vrací," řekla Huszárová. Lidé jezdí do kempů na týden i na prodloužené víkendy.

Podle Marka Muchy z Campu Bítov se dá letos očekávat vynikající dovolená u Vranovské přehrady, která je po dvou letech zase zcela naplněná. „I když my máme i svůj akvapark, takže lidé, kteří se nechtějí koupat v přírodní vodě, mají alternativu," řekl Mucha.

Sehnat brigádníka je problém

Všichni provozovatelé přes zimu rekonstruují různé části areálů. A snaží se mít pro návštěvníky doplňkové služby, které jim pobyt zpříjemní. Téměř samozřejmostí je nabídka koupání, ve velkých kempech, jako je Merkur, nabízejí kulturní a pohybové aktivity, kempy zaměřené na cyklisty spolupracují s půjčovnami, k dispozici jsou kvalitní sportovní hřiště.

Naopak se provozovatelé potýkají se zajištěním sezonního personálu. „Ale nakonec lidi vždycky seženete, jen pro to musíte něco udělat," řekl Mucha. Obvykle jde o dvě skupiny lidí. Buď o starší lidi, kteří vypomáhají již několik let, nebo o středoškolské a vysokoškolské studenty. „Musíme o sobě dát vědět různými informačními kanály a jezdí k nám na brigádu studenti z celé republiky. Chtějí v kempu i bydlet a je pro ně bonus, že můžou být v přírodě," řekl Zubalík.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Jednadvacetiletá řidička dvakrát nabourala auto při parkování,...

pátek, 31. května 2019, 10:07

Velmi nepříjemný pohled se naskytl třiadvacetiletému majiteli na své auto zaparkované v Želešicích na Brněnsku. Na...

VIDEO: Řidič na Brněnsku zběsile ujížděl policistům, pak utekl z...

úterý, 28. května 2019, 12:45

Nepříliš zdařilý plán, jak se vyhnout trestu za řízení navzdory zákazu, se urodil v pátek večer muži v Zastávce u Brna....

Muž schválně vyvrátil důležitou dopravní značku na Křenové

pondělí, 27. května 2019, 15:57

Potřeboval si vybít hněv. Odnesly to koše a dopravní značky. Strážníci dopadli šedesátiletého muže, který v neděli...

Zloděj vykradl okrasnou zahradu. Ze země vyrval čerstvě zasazené...

pondělí, 27. května 2019, 15:04

Velmi kuriózní krádež řeší znojemští policisté. Neznámý zloděj totiž v průběhu minulého týdne vykradl okrasnou zahradu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.