Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Namol opilá žena v Brně ani nedokázala stát na nohou, u sebe přitom měla malou dceru

 
úterý, 23. dubna 2019, 11:15

Na matku roku rozhodně nemůže aspiroval žena, kterou našli brněnští strážníci na Velký pátek ležet na lavičce na Zelném trhu. Žena byla tak opilá, že nedokázala stát na nohou. U sebe měla přitom celou dobu svoji desetiletou dceru a psa.

Strážníci ženu probudili a snažili se zjistit, jestli je schopná se svým dítětem bezpečně odejít domů. Odpověděla jim, že je v naprostém pořádku. Přitom se pokoušela postavit na nohy, bez úspěchu.

Při následné dechové zkoušce jí strážníci naměřili více než tři promile. „Kvůli důvodnému podezření z trestného činu přivolali státní policisty. Městská policie vyrozumí i sociální pracovníky," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zásah však komplikoval ještě jeden výrazný lidský faktor. Po celou dobu se držel v blízkosti opilé ženy čtyřicetiletý muž a snažil se strážníkům bránit v kontaktu s ní. Vše vyeskalovalo ve chvíli, kdy se jednoho ze členů hlídky pokusil odstrčit. Strážníci použili donucovací prostředky a spoutali ho.

„Muž se kvůli velkému množství vypitého alkoholu také nedokázal ovládat, a tak ho strážníci nechali převézt na záchytnou stanici," uzavřel Ghanem.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Sedmnáctiletý mladík skákal v Brně po autech. Strážníkům tvrdil,...

úterý, 23. dubna 2019, 08:16

Noční řádění se nevyplatilo teprve sedmnáctiletému mladíkovi, který se o víkendu v Černých Polích rozhodl, že se projde...

Satan, Weed, P*čo. Policisté dopadli sprejera, který řádil v Ráječku

sobota, 20. dubna 2019, 10:29

Celou řadou sprostých motivů "obohatil" před dvěma týdny vandal několik objektů v Ráječku na Blanensku. Nyní policisté...

VIDEO: Policisté naháněli agresivního řidiče v bavoráku

čtvrtek, 18. dubna 2019, 15:31

Nebezpečnou honičku mají za sebou hodonínští policisté. Minulý týden pronásledovali řidiče bavoráku, který je ve vysoké...

Řidič na Úvozu na přechodu málem najel do chodce, ten mu bouchl do...

středa, 17. dubna 2019, 16:13

Vyhrocenou situaci řešili v úterý odpoledne brněnští strážníci na ulici Úvoz. Sedmatřicetiletý muž přecházel na zelenou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.