Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie trestá hazardéry za volantem, za jízdu bez pásu hrozí pokuta dva tisíce a tři trestné body

 
úterý, 19. března 2019, 11:00

Na Znojemsku si policisté došlápli na řidiče, kteří nepoužívají bezpečnostní pásy. Patříte mezi ně? Přichystejte si peněženku.

 Používání bezpečnostních pásů by mělo být automatické, neboť je ze zákona povinné. Mnozí řidiči však toto pravidlo nerespektují, čímž zákon o provozu na pozemních komunikacích porušují. Za tento přestupek by měl řidič počítat s pokutou a trestnými body. Svoje o tom ví pětatřicet hazardérů za volantem, které policisté pochytali v pondělí v okolí Znojma. 

Hned v prvních čtyřech hodinách od zahájení akce zaplatilo pokutu dvacet nezodpovědných a během dne se jejich počet ještě navýšil. Pro velký úspěch se na konci týdne zátah na nepřipoutané šoféry opakoval a opět se dvě desítky z nich vrátily o několik set korun lehčí. 

"Většinou se jednalo o částku pět set korun, ale na místě lze uložit příkazem až dva tisíce. V evidenční kartě řidiče se jim za tento dopravní přestupek objeví ještě i tři trestné body," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Opilý muž ve vlaku plival okolo sebe a sprostě nadával cestujícím....

úterý, 19. března 2019, 08:00

Nepříjemnou cestu vlakem zažili lidé, kteří jeli v sobotu večer z Veselí nad Moravou do Brna. Ve vlaku totiž cestoval...

Řidiči, který podle policistů v Brně v opilosti srazil a zabil...

pondělí, 18. března 2019, 17:21

Brněnští policisté ukončili vyšetřování nehody z loňského listopadu, při kterém řidič BMW v opilosti srazil a zabil...

FOTO: Nepoznáváte tyto zloděje? Kradou po brněnských drogeriích

pondělí, 18. března 2019, 13:53

Brněnští kriminalisté pátrají po dvou mužích (zřejmě cizincích), kteří se zaměřují na drogistické zboží. Na Lidické...

Policisté si došlápnou na české občany, kteří schvalovali...

neděle, 17. března 2019, 11:22

Policisté si posvítí na řadu diskutujících, kteří na českých internetových stránkách oslavovali páteční teroristický...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.