Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ahoj babi, tady pravnuk, zavolal podvodník důvěřivé seniorce. Ta mu poslala 120 tisíc a šperky

 
pátek, 8. března 2019, 08:00

Odporný případ krádeže na důvěřivé seniorce prošetřují blanenští policisté. Minulý čtvrtek v odpoledních hodinách zavolal šestaosmdesátileté ženě z Blanska na pevnou linku muž, který se vydával za jejího pravnuka. Naléhal na seniorku s tím, že by potřeboval půjčit peníze, jelikož má problém s účtem.

Babička s domněním, že pomůže svému pravnukovi, šla ihned do banky a z vkladní knížky vybrala 100 tisíc korun. Drzost podvodníka neznala mezí a po stařence ještě vymámil zlaté šperky. 

Spolu s další finanční hotovostí, kterou měla doma, vše nachystala. K večeru přijel k domu údajný kamarád pravnuka, kterému cennosti předala. „Seniorce tak byla způsobena škoda přes sto dvacet tisíc korun a dosud nevyčíslená škoda na zlatých špercích. Kriminální policisté se věcí nadále zabývají," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Policisté přitom upozorňují, že takové případy nejsou vůbec ojedinělé. „Znovu apelujeme na seniory, aby si dávali pozor před podvodníky, kteří využívají a zkouší důvěřivost seniorů nejen po telefonu," vyzvala mluvčí.


Rady policistů:

  • Vždy ověřujte informace!
  • Zavolejte osobě, na kterou se volající odvolává, případně, za kterou se vydává a ověřte si pravdivost příběhu
  • V případě, že budete telefonicky či osobně kontaktování podezřelou osobou, neváhejte a ihned se obraťte na Policii ČR přes bezplatnou linku 158.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Rozsáhlé vyšetřování v Brně: policisté obsadili radnici Brna-středu i...

čtvrtek, 7. března 2019, 15:02

Na radnici městské části Brno-střed zasahuje policie, úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou...

U vjezdu do podzemních garáží v centru Brna se válel opilý Maďar....

čtvrtek, 7. března 2019, 08:00

Nebezpečně blízko vjezdu do podzemních garáží nákupního centra v centru města ležel v pondělí večer cizí muž. Všimla si...

Opilý muž chodil po Maliňáku a vytahoval na kolemjdoucí penis

středa, 6. března 2019, 15:34

Nezvykle vysoké teploty posledních dní v Brně očividně v některých lidech vyvolávají "jarní choutky". Přesvědčili se o...

Cizinecká policie si posvítila na nelegální pracovníky. Někteří mají...

středa, 6. března 2019, 10:33

Na území jižní Moravy žije téměř 50 tisíc cizinců, tvoří tak 9% všech občanů cizích zemí, kteří žijí v celé České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš s Hamáčkem požádali o společnou schůzku prezidenta Zemana

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček společně požádali o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem kvůli sporu o výměnu ministra kultury. Hamáček to řekl po dnešním zhruba dvacetiminutovém jednání s premiérem na úřadu vlády. Seznámil ho s výsledky pondělního předsednictva sociální demokracie, které trvá na jmenování Michala Šmardy a Hamáčka vybavilo mandátem k případnému stažení ministrů ČSSD z menšinového kabinetu. Babiš uvedl, že schůzka by se mohla uskutečnit příští týden.

Děti na českých silnicích a nová dopravní výchova

Stav dopravní výchovy v českém školství nebyl příznivý a dopravní nehody s účastí dětí ze silnic nemizí. Objevilo se řešení, které podporuje výuku témat dopravní bezpečnosti ve školách i v rodinách. Odstartoval projekt, který je spolufinancován fondem zábrany škod České kanceláře pojistitelů a řešení se tak dostává na území celé České republiky.

Podezření z úniku daní Čapího hnízda má police za vážné

Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro podezření z trestného činu krácení daně. Serveru Neovlivní.cz to řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle webu jde o nezákonný odpočet DPH, stamilionové částky vynaložené na reklamu a podezření na další daňové delikty. Kriminalisté začali případ takzvaně prověřovat na začátku jara, nyní podezření z daňových úniků vyhodnotila podle zjištění serveru jako vážné.