Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ahoj babi, tady pravnuk, zavolal podvodník důvěřivé seniorce. Ta mu poslala 120 tisíc a šperky

 
pátek, 8. března 2019, 08:00

Odporný případ krádeže na důvěřivé seniorce prošetřují blanenští policisté. Minulý čtvrtek v odpoledních hodinách zavolal šestaosmdesátileté ženě z Blanska na pevnou linku muž, který se vydával za jejího pravnuka. Naléhal na seniorku s tím, že by potřeboval půjčit peníze, jelikož má problém s účtem.

Babička s domněním, že pomůže svému pravnukovi, šla ihned do banky a z vkladní knížky vybrala 100 tisíc korun. Drzost podvodníka neznala mezí a po stařence ještě vymámil zlaté šperky. 

Spolu s další finanční hotovostí, kterou měla doma, vše nachystala. K večeru přijel k domu údajný kamarád pravnuka, kterému cennosti předala. „Seniorce tak byla způsobena škoda přes sto dvacet tisíc korun a dosud nevyčíslená škoda na zlatých špercích. Kriminální policisté se věcí nadále zabývají," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Policisté přitom upozorňují, že takové případy nejsou vůbec ojedinělé. „Znovu apelujeme na seniory, aby si dávali pozor před podvodníky, kteří využívají a zkouší důvěřivost seniorů nejen po telefonu," vyzvala mluvčí.


Rady policistů:

  • Vždy ověřujte informace!
  • Zavolejte osobě, na kterou se volající odvolává, případně, za kterou se vydává a ověřte si pravdivost příběhu
  • V případě, že budete telefonicky či osobně kontaktování podezřelou osobou, neváhejte a ihned se obraťte na Policii ČR přes bezplatnou linku 158.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Rozsáhlé vyšetřování v Brně: policisté obsadili radnici Brna-středu i...

čtvrtek, 7. března 2019, 15:02

Na radnici městské části Brno-střed zasahuje policie, úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou...

U vjezdu do podzemních garáží v centru Brna se válel opilý Maďar....

čtvrtek, 7. března 2019, 08:00

Nebezpečně blízko vjezdu do podzemních garáží nákupního centra v centru města ležel v pondělí večer cizí muž. Všimla si...

Opilý muž chodil po Maliňáku a vytahoval na kolemjdoucí penis

středa, 6. března 2019, 15:34

Nezvykle vysoké teploty posledních dní v Brně očividně v některých lidech vyvolávají "jarní choutky". Přesvědčili se o...

Cizinecká policie si posvítila na nelegální pracovníky. Někteří mají...

středa, 6. března 2019, 10:33

Na území jižní Moravy žije téměř 50 tisíc cizinců, tvoří tak 9% všech občanů cizích zemí, kteří žijí v celé České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.