Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zloději vykradli v jihomoravské vesnici čtyři rodinné domy během jediného odpoledne

 
pondělí, 14. ledna 2019, 11:07

Policisté vyšetřují sérii krádeží z obce Velké Němčice na Břeclavsku. Zloději tam během jediného odpoledne vykradli hned čtyři rodinné domy. Odnesli si peníze, šperky a také elektroniku.

Série krádeží se stala ve čtvrtek 10. ledna. „Přijali jsme oznámení, že neznámí pachatelé vnikli do domků na různých místech v obci Velké Němčice," uvedla mluvčí policistů Kamila Haraštová.

K jednotlivým krádežím došlo v poměrně krátkém časovém sledu. Zloději se dovnitř dostali stejným způsobem – přelezli plot a vloupali se do domů. Zajímali se především o peníze, šperky a elektroniku. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 200 tisíc korun.

„Přestože kriminalisté na místě zajistili veškeré dostupné stopy, žádáme o součinnost také občany. Pokud si někdo ve čtvrtek 10.  ledna 2019 v době od 15.30 do 19.10 hod. povšiml neznámých osob či vozidla a mohl by uvést podstatné informace, ať se ozve kolegům z hustopečského obvodního oddělení," vyzvala mluvčí.

Kontaktní údaje na policisty z Hustopečí: Obvodní oddělení Hustopeče, Husova 7. Telefon: 974 632 741; e-mail: bv.oop.hustopece.sekret@pcr.cz.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Ze Slovenska se řítilo BMW plné migrantů z Iráku. Auto u Brna...

neděle, 13. ledna 2019, 19:20

Až policejní zátaras zastavil černé BMW, které se v neděli dopoledne dopoledne řítilo po D2 směrem na Brno. Na auto...

Žena půjčila známému auto. Muž jí z auta ukradl motor, světla,...

neděle, 13. ledna 2019, 12:22

Pro dobrotu na žebrotu. Takto bohužel dopadla mladá žena z Bučovic, které v úterý 8. ledna půjčila svému známému auto...

VIDEO: Namol opilý muž se motal po Brně, strážníky pak podezříval, že...

sobota, 12. ledna 2019, 10:08

Ani tma nedokázala ve čtvrtek pozdě večer skrýt vrávoravé pohyby muže v Křenové ulici. Hlídka strážníků zpovzdálí...

Zloděj ukradl starou Jawu a několik kilometrů ji tlačil domů, pak ji...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:30

V zahradě rodinného domu odstavený malý motocykl Jawa uprostřed října přilákal třicetiletého zloděje. Nejdřív přeskočil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.