Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strojvedoucí osobního vlaku se v práci opil do němoty a usnul v lokomotivě

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 10:36

K málo vídané situaci vyjížděli ve středu po poledni slavkovští policisté. Do Křenovic totiž přijel z Brna osobní vlak pravidelné linky S2 s neodůvodněným dvacetiminutovým zpožděním, zpátky do Brna už ani nevyjel. Strojvedoucí se tak opil, že usnul v lokomotivě.

Naštěstí ještě předtím než měl vlak vyrazit zpět do Brna, zašli do kabiny lokomotivy pracovníci drah, našli spícího strojvedoucího a zavolali policisty.

Přivolaná policejní hlídka naměřila šoférovi vlaku více než 2,6 promile. „Muž středního věku však s hodnotami několika dechových zkoušek nesouhlasil, požití alkoholu tvrdošíjně popíral a odmítl i lékařské vyšetření spolu s odběrem krve," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. 

Strojvedoucí je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

PÁTRÁNÍ: Muž a žena vybírali po Brně peníze z ukradených platebních...

středa, 14. listopadu 2018, 12:31

Brněnští policisté pátrají od poloviny září po ženě a muži, kteří se pokusili o neoprávněné výběry z bankomatů. Z...

Po vyhrocené hádce manželka zavraždila svého muže

úterý, 13. listopadu 2018, 11:29

Jihomoravští policisté vyšetřují od včerejšího dopoledne násilné úmrtí muže v Olešnici na Blanensku. Vyšetřování...

Už dva dny se pohřešuje tento mladík, naposledy byl viděn v Brně....

pondělí, 12. listopadu 2018, 21:50

Rodina a přátelé od soboty pohřešují sedmnáctiletého Jana Zedníčka z Rousínova. Nepodává o sobě žádné zprávy. Chlapec...

Čtveřice v Brně vykrádala kontejner na oblečení. Vymlouvali se, že...

pondělí, 12. listopadu 2018, 08:45

Zvláštní způsob pořizování "nového" oblečení zvolili čtyři lidé v Brně. Dva muži a dvě ženy vyprazdňovali v Líšni...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.