Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PÁTRÁNÍ: Muž a žena vybírali po Brně peníze z ukradených platebních karet. Nepoznáte je?

 
středa, 14. listopadu 2018, 12:31

Brněnští policisté pátrají od poloviny září po ženě a muži, kteří se pokusili o neoprávněné výběry z bankomatů. Z cizích účtů tak vyčerpali téměř 50 tisíc korun. Policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podezřelých.

Muži na fotkách se podařilo během devíti výběrů za jeden den z několika bankomatů získat částku skoro 50.000 korun. Při výběrech ho zachytila kamera. Žena se o výběr pokoušela taktéž, avšak neúspěšně.

„Případy jsou prošetřovány pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Jestliže muže či ženu na záběrech poznáváte, kontaktujte prosím policisty na lince 158 nebo přímo na Obvodním oddělení Žabovřesky na telefonu 974 624 202.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Po vyhrocené hádce manželka zavraždila svého muže

úterý, 13. listopadu 2018, 11:29

Jihomoravští policisté vyšetřují od včerejšího dopoledne násilné úmrtí muže v Olešnici na Blanensku. Vyšetřování...

Už dva dny se pohřešuje tento mladík, naposledy byl viděn v Brně....

pondělí, 12. listopadu 2018, 21:50

Rodina a přátelé od soboty pohřešují sedmnáctiletého Jana Zedníčka z Rousínova. Nepodává o sobě žádné zprávy. Chlapec...

Čtveřice v Brně vykrádala kontejner na oblečení. Vymlouvali se, že...

pondělí, 12. listopadu 2018, 08:45

Zvláštní způsob pořizování "nového" oblečení zvolili čtyři lidé v Brně. Dva muži a dvě ženy vyprazdňovali v Líšni...

Zloděj u Zvonařky napadl a okradl seniorku. Dva mladíci ho chytili a...

neděle, 11. listopadu 2018, 16:03

Duchapřítomně se zachovalo hned několik ochotných svědků, kteří přispěchali na pomoc osmašedesátileté ženě. Tu u...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.