Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté odhalili varnu pervitinu v centru Brna. Vařiče zatkla zásahovka

 
středa, 12. září 2018, 12:05

Brněnští kriminalisté si připsali další významný úspěch. V létě získali informace o výrobě drog v centru města. Důkladným prověřováním se jim podařilo nashromáždit dostatek informací vedoucí k centru výroby a samotnému pachateli. Na začátku září tak jihomoravská zásahovka nastoupila do objektu v centru města a zatkla notně překvapeného muže, který s rukavicemi na rukou právě vyráběl pervitin.

Třicetiletý Brňan měl při sobě dokonce kradenou pistoli. Na příkazy zasahujících policistů nejdříve neragoval, k poslušnosti ho přiměly až namířené zbraně. „Zadržený byl eskortován na služebnu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Při následné prohlídce objevili policisté celkem 138 položek spojených s výrobou pervitinu. Šlo o blistry od léků, plastové kanystry, varné sklo, váhy a další nezbytné propriety pro výrobu drogy. Na dvou zapékacích miskách se nacházelo zhruba 600 gramů efedrinu, což je meziprodukt při výrobě pervitinu. Z něho by se podle policistů dalo vyrobit 2 100 běžných dávek pervitinu.

Policisté tak zabavili látky s prodejní cenou zhruba půl milionu korun. „Ve stejnou dobu proběhla i domovní prohlídka v jednom šlapanickém bytě, ve kterém se nacházely dvě ženy. Obě byly vyzvány k podání vysvětlení, což vzápětí učinily. V bytě se našlo i několik krabic s léky ze zahraničí," dodal Šváb.

„Třicetiletému obviněnému a jeho šestadvacetileté známé hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt ve vězení," uzavřel mluvčí. Muž už sedí v policejní vazbě.

Napsal Brněnská Drbna | Foto PČR | Zdroj PČR
 


 

Kam dál?

VIDEO: Týmu Jakuba Kornfeila ukradl v průběhu MotoGP někdo z paddocku...

úterý, 11. září 2018, 10:53

Tým českého jezdce Jakuba Kornfeila si letošní MotoGP v Brně pořádně užil. Aby ne, český jezdec předvedl neskutečnou...

Namol opilá polonahá žena se demonstrativně svlékala před strážníky,...

pondělí, 10. září 2018, 08:00

Očividně se nechtěla smířit s pomalu odcházejícím létem. Nejspíše proto také ležela na chodníku před hernou v Brně -...

Na jižní Moravě řádil falešný plynař. Okrádal především seniory o...

sobota, 8. září 2018, 15:07

Seknul s normální prací a dal se na dráhu zloděje. Zkušenosti ze staré kariéry však umě využil v nové. Používal přitom...

Zloděj ukradl starší ženě ze dvorku kubík a půl dřeva

pátek, 7. září 2018, 09:25

Poměrně snadno přišel v Ivančicích k topivu na zimu zatím neznámý zloděj. V noci vystříhal velkou díru do plotu vedle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.