Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Agresivní pacient plival na doktory, sestřičky i strážníky

 
pátek, 6. července 2018, 15:19

V noci na čtvrtek se na linku 156 ozval s žádostí o pomoc personál nemocnice u svaté Anny. Pacient, kterého dovezla sanitka s podezřením na úraz hlavy, byl agresivní a napadal personál. Vyslána hlídka zastihla šestačtyřicetiletého muže před chirurgickou ambulancí, kde zdravotním sestrám nadával a odmítal se jimi nechat odvézt na neurologické vyšetření.

„Protože vrávoral a byl z něj silně cítit alkohol, zamířil tam v doprovodu strážníků," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. Následné čekání na výsledky vyšetření se muži zdálo příliš dlouhé a domáhal se vstupu do ordinace.

Přestože mu personál i strážníci vysvětlili, že musí počkat, zvedl se a chtěl odejít z nemocnice. Když mu v tom hlídka zabránila, začal po strážnících plivat a nadával jim. Jeho agresivita se přitom vystupňovala natolik, že ho museli spoutat.

„Na základě výsledků vyšetření pak lékař rozhodl, že pacient bude hospitalizován. Mužovo chování bude mít ještě dohru u správního orgánu. Je totiž podezřelý ze znevážení úřední osoby a neuposlechnutí výzvy," uzavřela Kadrnožková.

Napsal Brněnská Drbna | Foto ilustrační foto | Zdroj MP Brno
 


 

Kam dál?

Vražda v Brně. Milenec nedokázal unést rozchod, manžela své milenky...

úterý, 3. července 2018, 12:51

Případ brutální vraždy řešili o uplynulém víkendu brněnští policisté. Muž, který neunesl rozchod se svou vdanou...

Slovák dostal v Brně bez varování pěstí, protože položil otázku ve...

neděle, 1. července 2018, 18:49

Nepříjemné vzpomínky na Brno bude mít muž ze Slovenska, který si vyrazil do Brna za zábavou. Když v pátek večer potkal...

Muž nedokázal zpod podlahy vytáhnout mobil, tak ji rozmlátil krumpáčem

sobota, 30. června 2018, 12:07

Zajímavé řešení prekérní situace našel šestadvacetiletý muž v Brně. Jeho kamarádce spadl telefon pod dřevěnou podlahu....

Školáci slavili v Mariánském údolí vysvědčení. Samou radostí...

sobota, 30. června 2018, 11:57

Poslední týden školního roku se nesl v uvolněném duchu nejen ve školních lavicích, příchod prázdnin pořádně oslavila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 8 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.