Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krimi

Muž si vymyslel dopravní nehodu, kde měli zemřít dva lidé. Nyní mu hrozí tři roky vězení

čtvrtek, 3. října 2019, 13:37Krimi
 

Policie obvinila třiačtyřicetiletého muže ze šíření poplašné zprávy, který letos na jaře ohlásil své známé smrtelnou dopravní nehodu. Ta v dobré víře zavolala záchrannou službu. Následně se zjistilo, že si muž nehodu vymyslel.

 

Muž se v Brně nesmířil s botičkou, násilím ji sundal. Poté dělal, že o ničem neví

čtvrtek, 3. října 2019, 09:30Krimi
 

Čtyřiačtyřicetiletý cizinec se v úterý pokusil odjet se svou škodovkou z chodníku. Problém byl v tom, že auto mělo na jednom z kol zrovna botičku. Při příjezdu strážníka už byla botička vedle auta a muž prohlásil, že netuší, kdo botičku sundal.

 

PÁTRÁNÍ: Rodina pohřešuje tohoto muže, poslední stopa končí na Slovensku

středa, 2. října 2019, 15:30Krimi
 
Aktualizováno 2. října 2019, 16:45

Od konce minulého května pátrají policisté po Ludvíku Machovi, který odešel z domova a od té době o sobě nepodává žádné zprávy ani svým rodinným příslušníkům. Naposledy byl muž viděn v srpnu v Žilině, od té doby o něm nejsou žádné zprávy.

 

Muž si z převlékací kabinky udělal soukromý bar a vypil sedmičku vodky, pak usnul

středa, 2. října 2019, 14:15Krimi
 

V pondělí v nákupním centru ve Skandinávské ulici jeden ze zákazníku trochu změnil účel převlékací kabinky. Vypití velké láhve vodky o objemu 0,7 litru bylo tak náročné, že před kabinkou usnul. Z podlahy si ho vyzvedli strážníci.

 

Matka nechala v Brně dvouletou holčičku na přímém slunci v autě, její pláč přivolal strážníky

středa, 2. října 2019, 11:30Krimi
 

Strážnici včera odpoledne vyjížděli do Židenic, kde si strážnice všimla plačícího dítěte v autě. Pootevřeným okénkem otevřela dveře auta a dívku dostala ven. Případ se bude dále řešit.

 

Na Brněnsku nadýchali dva řidiči autobusů. Podcenili noční popíjení

úterý, 1. října 2019, 08:22Krimi
 

Dopravní policisté si v pondělí ráno přivstali. Od brzkých ranních hodin se na řadě míst při speciální akci zaměřili na řidiče autobusů, především na to, zda neusedli za volant opilí.

 

Z nemocnice odešel pacient po úrazu hlavy, policie po něm pátrá a prosí veřejnost o pomoc

pondělí, 30. září 2019, 15:03Krimi
 

Policie pátrá po jednačtyřicetiletém Petru Záviškovi, který v neděli odpoledne odešel ze znojemské nemocnice po úrazu hlavy. Doktorům pacient utekl bez občanky i kartičky pojištěnce, oba doklady zůstaly v nemocnici. Muž může být ohrožen na životě.

 

Ukradenou kreditku ukázal jako doklad totožnosti

pondělí, 30. září 2019, 12:40Krimi
 

Údajné přepadení u bankomatu muže na náměstí SNP vyjeli v pátek večer prověřit strážníci. Ukradenou kreditní kartu však muž použil jako doklad totožnosti. Následně vysvětlil, že ji po odcizení našel.

 

Fixou za dne počmáral zastávku. Chtěl vyjádřit svůj názor

pondělí, 30. září 2019, 10:00Krimi
 

Podnapilý muž v neděli dopoledne popsal fixou zastávku. Poté nastoupil do autobusu, kde ho chytili strážníci. Těm sdělil, že je prý politický vězeň.

 

Opilí mladíci si chtěli domů odnést suvenýr z párty v podobě dopravní značky

neděle, 29. září 2019, 17:40Krimi
 

Netradiční památku na sobotní jízdu Brnem si chtěli uchovat dva mladíci. Posilněni alkoholem ukradli dopravní značku a kráčeli si to směrem k bydlišti.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.