Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osádky posypových vozů už drží zimní pohotovost

 
čtvrtek, 20. listopadu 2014, 15:27

Listopad tomu, že by už měla už přijít pravá zima, zatím moc nenasvědčuje. I tak jsou už od začátku měsíce v pohotovosti osádky zimní údržby Brněnských komunikací.

Díky mírné uplynulé zimě ušetřila tato městská firma několik milionů korun a také nemalé množství posypového materiálu.
„Máme na nadcházející zimní období připraveno k výjezdu 23 sypačů s radlicemi a deset stejně vybavených traktorů,“ sdělil provozní náměstek Brněnských komunikací Leoš Chasák, který má už dlouhá léta tuto činnost na starosti.

Vedle toho se nově bude starat o zimní posyp také Jihomoravský kraj, který má na území města na starosti silnice první třídy, zejména dálniční přivaděče a komunikace na velkém městském okruhu. Jde přibližně o 40 kilometrů.

Silnice kraj převzal k 15. listopadu od Ředitelství silnic a dálnic. „Krajští radní také schválili vyhlášení veřejné zakázky na letní a zimní údržbu silnic první třídy na území Brna, a to od příštího roku až do roku 2017," informoval mluvčí krajského úřadu Jiří Klement. Tendr na tříletou údržbu přijde na více než 70 milionů korun.

„Je to stejná částka, jakou v minulosti platil stát. Ten ji bude platit i nadále, ale Jihomoravskému kraji, který v tendru vybere, kdo se o silnice bude starat," řekl hejtman Michal Hašek s tím, že i další kraje usilují o to, aby údržba ve správě Ředitelství silnic a dálnic v budoucnu spadala pod jednotlivé krajské správy.

 


 

Kam dál?

Další Gentleman silnic zasahoval u dramatické nehody

úterý, 18. listopadu 2014, 14:23

V Brně byl dnes předán již 101. titul prestižního ocenění Gentleman silnic. Lukáš Hromek jej převzal z rukou zástupců...

Kvůli poruše nejezdí vlaky mezi Brnem a Břeclaví

neděle, 16. listopadu 2014, 13:32

Kvůli poruše trakčního vedení u Hrušovan u Brna nejezdily dnes od 7:00 vlaky mezi Brnem a Břeclaví. Provoz se podařilo...

Nový systém mazání kol dokáže omezit skřípání

úterý, 11. listopadu 2014, 18:40

Nepříjemné skřípání tramvajových či vlakových kol dokáže omezit nový systém efektivního dávkování maziva, který vznikl...

Na D1 u Brna se srazila tři auta, jeden zraněný

úterý, 11. listopadu 2014, 11:41

Dvě osobní auta a dodávka se dnes srazily na dálnici D1 u Domašova na Brněnsku ve směru na Brno. Při nehodě se těžce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.