Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do ulic Brna dnes vyjely nové plynové autobusy

 
pátek, 8. srpna 2014, 09:56

S novými plynovými autobusy, které dosud ve vozovně čekaly, vyjeli řidiči Dopravního podniku města Brna v pátek 8. srpna na trasy běžných linek. V historii brněnské MHD je to poprvé, pokud nepočítáme testování zapůjčených vozů. V pátek se mohou cestující svézt pěti plynovými autobusy značky SOR na několika linkách.

Plynových autobusů vlastní DPMB zatím dvanáct, šest je od výrobce SOR a šest značky IVECO. „U autobusů IVECO je potřeba ještě doladit nastavení palubních počítačů, takže ty vyjedou až příští týden. Jeden z autobusů od každého výrobce zůstává každý den ve vozovně, kde se postupně zaškolují řidiči, aby s nimi všichni uměli manipulovat,“ vysvětlil provozní ředitel DPMB Jiří Valníček.

V pátek 8. srpna bude pět autobusů jezdit na těchto linkách: 78, 46/x5, 52/89/303, 59/x12 a 58.

ČTĚTE VÍCE Brno zavádí moderní autobusy na zemní plyn

Už na jaře roku 2015 přibude do vozového parku dalších 88 plynových autobusů, takže po Brně bude jezdit celkem sto vozů na stlačený zemní plyn (CNG). Součástí projektu plynofikace vozového parku je také stavba plnicí stanice v areálu vozovny Slatina. Stavba už se blíží k závěru.

„CNG zatím čerpáme na veřejných plnicích stanicích ve Slatině a v Černovicích, které jsou technicky uzpůsobeny pro autobusy. Naše plnicí stanice by měla být v provozu na konci srpna,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Zdroj: Dopravní podnik města Brna

 


 

Kam dál?

Město chce opravit Minskou a Horovu ulici, práce budou trvat rok a půl

čtvrtek, 7. srpna 2014, 08:26

Opravy další hlavní brněnské ulice, Minské a navazující Horovy, by mohly začít na jaře příštího roku. Brněnští radní...

Brno zavádí moderní autobusy na zemní plyn

čtvrtek, 31. července 2014, 10:30

Částečná plynofikace a nákup nových vozů ve velkém – autobusový vozový park Dopravního podniku města Brna zažívá...

Před 65 lety začaly v Brně jezdit trolejbusy

úterý, 29. července 2014, 10:07

Snahy zavést v moravské metropoli trolejbusy se objevily již ve 30. letech minulého století, nakonec si na ně ale...

Brno dá pět milionů na nasvětlení přechodů, chce zabránit nehodám

sobota, 19. července 2014, 15:37

Brno vyčlenilo pět milionů korun na nasvícení 25 přechodů pro chodce zejména v blízkosti základních a mateřských škol....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?