Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno koupilo šestatřicet nových autobusů. S novým typem sedaček

 
středa, 22. ledna 2014, 16:45

Sedmdesát milionů korun ušetří brněnský dopravní podnik při nákupu šestatřiceti kloubových autobusů od polské firmy Solaris. Oproti očekávání za ně zaplatí jen 236 milionů korun. První dvaadvacítku vozů dodá výrobce letos do konce června, zbylé pak příští rok.

Nové autobusy nahradí staré karosy dodávané v devadesátých letech. „Nebudeme vyřazovat jen kloubové autobusy, ale i krátké, protože na některých linkách je poptávka taková, že už ji zajistí jen kloubové vozy,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Kapacita autobusů Solaris Urbino 18 je 165 osob, z toho dvaačtyřicet se jich bude moct posadit. Sedadla budou plastová bez mikroplyše. „Anketu o sedačkách sice ještě nemáme úplně vyhodnocenou, nicméně plastová varianta z ní vycházela nejlépe,“ uvedla Hailichová. Autobusy jsou také nízkopodlažní v celé délce.

Brněnský dopravní podnik obdržel na dodávku autobusů ještě další tři nabídky. O zakázku se vedle Solarisu ucházely i firmy SOR Libchavy, Zliner a Evobus Bohemia.

Dopravní podnik plánuje od letošního roku výraznější obnovu vozového parku. Pořídí nové tramvaje za čtvrt miliardy, první dodávku kloubových trolejbusů a možná dvanácti autobusů na plyn. Plánované investice na letošní rok jsou zhruba jedna miliarda korun.

Zdroj ČTK

 
 
 


 

Kam dál?

D1 je po havárii kamionu s kyselinou na Brněnsku plně průjezdná

středa, 22. ledna 2014, 10:04

Policie ve středu v sedm hodin ráno plně zprůjezdnila dálnici D1 nedaleko Říčan na Brněnsku, kde se v úterý ve čtyři...

Na D1 se převrátila cisterna z kyselinou, dálnice je uzavřená

úterý, 21. ledna 2014, 20:28

Na 177. kilometru D1 nedaleko Říčan na Brněnsku havaroval kamion převážející kyselinu chlorovodíkovou. Návěs skončil v...

Řidič srazil tři chodce a ujel

úterý, 21. ledna 2014, 13:18

Dopravní nehodu způsobil v pondělí o půl šesté večer na Palackého náměstí v Řečkovicích zatím neznámý řidič, který jel...

Aktivisté zahájí kampaň za druhé referendum o nádraží v Brně

pátek, 17. ledna 2014, 15:55

Aktivisté příští týden zahájí kampaň za druhé referendum o poloze hlavního nádraží v Brně. Vypsání nového hlasování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.