Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bezhotovostní platby v automatech na jízdenky jsou za dveřmi

 
pátek, 5. září 2014, 10:36

Dopravní podnik města Brna v současnosti testuje trojici modernizovaných jízdenkových automatů AVJG, které po zahájení ostrého provozu umožní platbu bezkontaktní platební kartou. Jeden z přístrojů jsme vyzkoušeli na Malinovského náměstí.

Nový automat při pohledu ze strany nebo z dálky nemusíte ani rozeznat od starého. Žlutý box zavěšený na trolejovém sloupu však skrývá dvě zásadní novinky. První je velklý dotykový displej. Na něm si vyberete požadovaný jízdní doklad a zvolíte druh platby. Zde přichází další novinka: Přístroj zvládá jak klasické mince, tak úhradu bezkontaktní platební kartou.

Možnost platit kartou je však v současnosti nedostupná. "Automaty jsou zatím v testovacím provozu dodavatele. Jakmile bude ověřeno, že je platba kartou funkční, budou automaty výrazně označeny a budeme cestující o této nové možnosti úhrady jízdenek informovat," sdělil Brněnské Drbně vedoucí tarifního odboru Dopravního podniku města Brna Vít Prýgl. Dopravce odhaduje spuštění automatů na příští týden.

Cena nových automatů by neměla být pro dopravní podnik nijak závratná. "Nejedná se o úplně nové automaty, jedná se o modernizaci stávajících jízdenkových automatů AVJG, proto je jejich pořízení cenově výhodné," řekl dále Prýgl. Protože přístroji dominuje velký dotykový displej, zajímala nás jeho odolnost vůči útokům vandalů. Dopravní podnik v tomto ohledu uklidňuje: "Odolnost použitého typu displeje již byla prověřena na jiných druzích zařízení v jiných městech, takže doufáme, že se brněnští vandalové nebudou snažit vyniknout," uzavírá Prýgl.

 
 
 


 

Kam dál?

Na CNG v Brně nejezdí jenom autobusy

středa, 3. září 2014, 10:24

Zvažujete koupi nového automobilu a rádi byste se zachovali šetrně k životnímu prostředí? Pak lze doporučit vozidla...

Zastupitelé Brna nepřijali návrh na vyhlášení referenda o nádraží

úterý, 2. září 2014, 10:39

Strana zelených dnes neuspěla s návrhem zařadit na program jednání brněnského zastupitelstva bod o vyhlášení referenda...

Řetězová nehoda kamionů ve čtvrtek zablokovala dálnici D1

čtvrtek, 28. srpna 2014, 23:54

Ve čtvrtek kolem šestnácté hodiny došlo na 224,5. kilometru na dálnici D1 k vážné řetězové nehodě kamionů. Došlo ke...

Od září měl být uzavřen Pisárecký tunel - oprava se znovu odkládá

úterý, 26. srpna 2014, 16:20

Pisárecký tunel, který má dlouhodobé problémy s bezpečnostními systémy a ventilací měl v srpnu projít důležitou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.