Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stav podepřeného mostu u Černé Hory se horší, hrozí uzavření

 
středa, 10. ledna 2018, 07:42

Stav provizorně podepřeného mostu u Černé Hory na Blanensku na silnici I/43 se horší. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jej neustále sleduje a hrozí, že se bude muset uzavřít ještě dříve, než začne demolice. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jany Rýdl.

Už 20. prosince podali silničáři na krajský odbor dopravy žádost o stavební povolení, kraj však podle nich správní řízení dosud nezahájil. Podle Rýdla může prozatímní nečinnost ohrozit plánované zprovoznění nového mostu do konce letošního roku. „Stavební povolení vydáme buď 17. ledna, pokud bude žádost v pořádku, případně zažádáme o doplnění," řekla ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková.

ŘSD má vše nachystané dle plánu. „Zadávací dokumentace je hotová a po odsouhlasení by již tento týden mohlo dojít ke zveřejnění soutěže. Bude jenom jedna na demolici a stavbu zároveň," uvedl Rýdl. Zatím se předpokládá, že ještě v zimě by se začalo bourat a bezprostředně poté stavět.

Most začalo ŘSD opravovat loni v létě. Zjistilo však, že je v takovém stavu, že je nutné jej zbourat. Doprava jezdila zhruba dva měsíce v obou směrech přes Černou Horu. Od půlky září se podařilo most podepřít tak, aby alespoň v jednom směru auta nejezdila přes městys. V obou směrech projede denně zhruba 15.000 aut. Ministerstvo dopravy také neschválilo objížďku pro kamiony nad 12 tun, ty tak budou jezdit do stavby nového mostu Černou Horou i nadále.

Foto ČT24, ČT | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Testování rezidentního parkování začne v létě. V parkovacích domech a...

úterý, 9. ledna 2018, 14:25

Brno vedle zavedení systému rezidentního parkování vytvoří nová místa pro stání aut v parkovacích domech i na...

Na D1 ve směru na Ostravu se srazily čtyři dodávky a dva kamiony,...

pondělí, 8. ledna 2018, 09:12

Srážka čtyř dodávek a dvou kamionů uzavřela provoz na 200. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu. Na místě jsou...

Na českých silnicích zemřelo loni nejméně lidí za 50 let. Jižní...

pondělí, 8. ledna 2018, 08:39

Při dopravních nehodách na jižní Moravě zemřelo loni 59 lidí. Je to o deset více než v roce 2016. Těžce zraněno bylo v...

Dálnice D2 ve směru na Bratislavu je už od rána uzavřená. Řidič...

sobota, 6. ledna 2018, 14:08

Dnes ráno krátce po třetí hodině boural na dálnici D2 na 19. kilometru ve směru na Bratislavu kamion Mercedes se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.