Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na D1 ve směru na Ostravu se srazily čtyři dodávky a dva kamiony, dálnice je uzavřena

 
pondělí, 8. ledna 2018, 09:12

Srážka čtyř dodávek a dvou kamionů uzavřela provoz na 200. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu. Na místě jsou zranění, hasiči dva lidi vyprošťují. Směr na Ostravu je zcela uzavřený.

Policisté směrují auta po objízdné trase přes Brno (Hněvkovského, Ostravská, Řípská). Na D1 lze pak znovu najet ve Slatině nebo na exitu Brno-východ.

AKTUALIZACE: Zhruba od 11:30 je dálnice opět průjezdná.

 


 

Kam dál?

Na českých silnicích zemřelo loni nejméně lidí za 50 let. Jižní...

pondělí, 8. ledna 2018, 08:39

Při dopravních nehodách na jižní Moravě zemřelo loni 59 lidí. Je to o deset více než v roce 2016. Těžce zraněno bylo v...

Dálnice D2 ve směru na Bratislavu je už od rána uzavřená. Řidič...

sobota, 6. ledna 2018, 14:08

Dnes ráno krátce po třetí hodině boural na dálnici D2 na 19. kilometru ve směru na Bratislavu kamion Mercedes se...

V brněnském centru začal platit nový ceník parkování

středa, 3. ledna 2018, 08:00

Od nového roku platí v Brně nový ceník za parkování aut. Změny se týkají především centra města, kde je dlouhodobě...

Obavy se nepotvrdily. Rychlíky RegioJetu osobním spojům na Brněnsku...

úterý, 2. ledna 2018, 13:01

Během prvních tří týdnů od zavedení nového jízdního řádu se zatím nepotvrdily obavy Jihomoravského kraje, že nové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.