Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vlaky mezi Prahou a Brnem budou od příští neděle jezdit každou půlhodinu

 
neděle, 3. prosince 2017, 16:35

Nejvýznamnější změnou v dálkové železniční dopravě, která nastane v neděli 10. prosince s celostátní změnou jízdních řádů, bude na jižní Moravě spojení Brna s Prahou každou půlhodinu. Dosavadní hodinový takt doplní dálkové spoje společnosti RegioJet. V regionální dopravě jsou největší novinkou noční spojení Brna s Hodonínem a Břeclaví vlakem a Znojma a Vyškova autobusem. Cílem je zajistit dopravu lidem, kteří chtějí v pátek či v sobotu trávit večery v Brně, vyplývá z tiskových zpráv Českých drah a společnosti Kordis JMK.

Dálkové vlaky mezi Brnem a Prahou budou mít půlhodinový interval, lidé však mohou využít pouze toho dopravce, na jehož vlak budou mít koupenou jízdenku. Některé vlaky v okrajové části dne se z Brna prodlouží až do Břeclavi. K pozitivním změnám patří zkrácení jízdní doby rychlíků mezi Brnem a Jihlavou o šest až sedm minut. O sedm až deset minut rychleji pojedou také rychlíky mezi Brnem a Hodonínem.

Zrychlení se dočkají také osobní vlaky na trati mezi Brnem, Třebíčí a Jihlavou, stejně tak vlaky mezi Břeclaví a Mikulovem, kde se však během roku chystají další stavební práce a velké výluky. O osm minut zrychlí spěšné vlaky mezi Brnem a Moravským Krumlovem.

Nové spoje pojedou ráno a večer mezi Znojmem a Retzem s přípojem do Vídně. Čtyři páry nových osobních vlaků pojedou na trati mezi Brnem a Hrušovany u Brna, některé pojedou až do Vranovic, jeden pár vlaků bude jezdit i mezi
Brnem a Sokolnicemi. Mírné rozšíření nabídky spojů čeká také cestující na trati z Boskovic do Velkých Opatovic. Poprvé také budou stavět vlaky v nově postavené zastávce Veselí nad Moravou-Milokošť.

Mezi nové noční spoje patří rychlíkové spojení Brna a Hodonína přes Břeclav s odjezdem v 0:35, v Hrušovanech bude navazovat autobus do Židlochovic a Hustopečí. Nově pojede autobus do Pohořelic a Znojma v 0:30 a do Rousínova a Vyškova taktéž. Oba autobusové spoje pojedou až od 16. prosince od hlavního nádraží.

K novinkám budou patřit spoje na Blanensku, které zajistí přípoje na vlaky RegioJet, ač nejsou součástí integrovaného systému. Další změny v provozu regionálních autobusů jsou zpravidla drobného rázu.

Novinkou v turistické dopravě bude v letní sezoně spojení Brna se Znojmem a Vranovem nad Dyjí. Autobus s cyklovlekem bude z Brna vyjíždět v 8:25 a 10:25.

  

Foto Petr Olša | Zdroj ČTK

Štítky Vlaky, Praha, Brno

 


 

Kam dál?

Na silnicích jižní Moravy se místy tvoří námraza

pátek, 1. prosince 2017, 09:39

Silnice na jižní Moravě jsou podle silničářů dnes ráno sjízdné s opatrností. Na některých místech se však navzdoru...

Jižní Moravu zasypal sníh, silnice zůstávají sjízdné

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 10:58

Od noci na dnešek na jižní Moravě vytrvale sněží. Sněhová nadílka bude pokračovat i přes den, řidiči by proto měli být...

Rekonstrukce Údolní od křižovatky s Úvozem začne nejdřív až v příštím...

středa, 29. listopadu 2017, 13:25

Rekonstrukce ulice Údolní v úseku od křižovatky s Úvozem po odbočku na Kraví horu a s tím spojená rekonstrukce...

Na Kolišti se bude od dnešní noci jezdit jen jedním pruhem v každém...

úterý, 28. listopadu 2017, 13:48

Na ulici Koliště mezi křižovatkami s ulicemi Lidická a Milady Horákové pokračují práce na rekonstrukci kanalizace...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co dělat, aby kolos udržel na silnici. Jízdu ukončil výbuch pneumatiky

Ohrozil sebe, ale především další účastníky silničního provozu. Tak by se dalo shrnout chování řidiče tahače převážející další automobily na silnici mezi Jihlavou a Želetavou. Za volantem evidentně přetížené soupravy měl co dělat, aby ji udržel na silnici. Video, které natočil Tomáš Máca a umístil jej na Facebook, končí chvíli poté, co návěsu bouchne pneumatika.

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.