Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ode dneška se na víc než rok uzavře Valchařská ulice

 
čtvrtek, 14. září 2017, 08:00

V Brně se ode dneška na 14 měsíců uzavře kvůli opravám sítí, vozovky a tramvajové tratě Valchařská ulice. Řidiče z Bílovic nad Svitavou tak čeká dlouhá objížďka přes Ochoz u Brna. Tramvaje už od pondělí končí na Tomkově náměstí a dále do Obřan je vozí autobus linky 57. Přeložená je také cyklostezka podél Svitavy, která je součástí mezinárodní trasy EuroVelo 9, vyplývá z informací, které médiím poskytla Zuzana Šrámková z tiskového oddělení magistrátu. V sobotu se také na více než dva měsíce uzavře část Křenové ulice.

Valchařská ulice bude uzavřená od Tomkova náměstí až za Maloměřický most, kde se sbíhá s ulicemi Selskou a Dolnopolní. Řidiči, kteří pojedou do Maloměřic a Obřan, případně opačným směrem do centra Brna, pojedou objížďkou po Provazníkově a Karlově na Selskou. Tranzitní doprava, tedy auta od Bílovic nad Svitavou, musí jet po objížďce přes Kanice a Ochoz u Brna, odkud přijedou do Brna přes Líšeň a Vinohrady.

Část Selské ulice, která navazuje směrem do Obřan na Valchařskou, bude po dobu stavby asi 150 metrů průjezdná pouze směrem do centra od křižovatky se Švábenského po křižovatku s Valchařskou. Objížďka povede ulicemi Karlova, Vrbí a Slaměníkova.

Dopravní podnik kromě prodloužení linky 57 do Obřan náhradou za tramvaj zavedl pro linku 75 obousměrnou zastávku Obřanský most. Cyklostezka podél Svitavy bude odkloněná na pravý břeh řeky u mostu za Gargulákovou a dále Cacovickou k Cacovickému mlýnu a k lávce na ulici Olší, kde se napojí na svou trasu.

V sobotu se uzavře kvůli opravám také Křenová ulice od Koliště po Štěpánskou. Tramvaje budou jezdit po jedné koleji, auta neprojedou vůbec. Zastávka tramvaje se bude přesouvat před úřad práce a stavba má skončit na konci listopadu.

Dopravu v centru komplikují také opravy sítí na Kolišti. Budou pokračovat do konce podzimu s omezením počtu jízdních pruhů. Do příštího roku už se počítá s omezením pouze mezi křižovatkami s ulicemi Milady Horákové a Lidická, aktuálně omezení platí až na Žerotínovo náměstí.
   

Foto Kopemezabrno.cz, Google Maps | Zdroj ČTK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Z Černé Hory zmizí polovina tranzitu, dnes se znovu otevře most

středa, 13. září 2017, 08:00

V Černé Hoře na Blanensku od dneška bude polovina tranzitní dopravy, která od léta jezdí přes městys místo po silnici...

Všechny vlaky ode dneška jezdí znovu na hlavní nádraží. Za rok ho čeká ještě masivnější výluka

pondělí, 11. září 2017, 10:35

Lidé, kteří dnes ráno přijeli do Brna vlakem, po třech měsících zase využívají hlavní nádraží místo dolního a dalších...

Problémy s plynovým potrubím uzavřely v noci Koliště mezi Cejlem a Lidickou. Ráno hrozil dopravní kolaps

pondělí, 11. září 2017, 09:54

Kvůli závadě na plynovém potrubí byla v noci na dnešek uzavřena ulice Koliště a to od křižovatky s ulicí Cejl po...