Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Z Černé Hory zmizí polovina tranzitu, dnes se znovu otevře most

 
středa, 13. září 2017, 08:00

V Černé Hoře na Blanensku od dneška bude polovina tranzitní dopravy, která od léta jezdí přes městys místo po silnici I/43. Ředitelství silic a dálnic mezi polednem a 13:00 provizorně zprovozní most na obchvatu. Projedou po něm auta ve směru od Brna na Svitavy.

Most je od 20. července zavřený, protože při jeho opravě se zjistilo, že je v havarijním stavu. Nyní je podepřený tak, že po něm mohou několik měsíců auta jezdit, v zimě se počítá s jeho demolicí a na jaře se má začít stavět nový. Po něm by se mělo začít jezdit na konci roku 2018.

Městysem nyní projíždí zhruba 15.000 aut denně včetně stovek kamionů. Kvůli tomu je v obci rychlost omezená na 30 kilometrů v hodině a vznikly nové přechody pro chodce, v některých místech je zakázané odbočování. Doprava směrem do Brna v obci zůstane.

Stále se také řeší, že by kamiony až do vybudování nového mostu jezdily objížďkou přes Mohelnici a Olomouc po dálnicích a nezatěžovaly tak Černou Horu. Tato objížďka spojující Svitavy s Brnem je o 60 kilometrů delší než
současná trasa po silnici I/43.

Podobně jako Černá Hora jsou na tom dlouhodobě Lipůvka, Milonice, Závist a Lažany, jimiž silnice prochází. Obce již desítky let marně čekají na stavbu dálnice D43.

Foto ČT24 | Zdroj ČTK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Všechny vlaky ode dneška jezdí znovu na hlavní nádraží. Za rok ho čeká ještě masivnější výluka

pondělí, 11. září 2017, 10:35

Lidé, kteří dnes ráno přijeli do Brna vlakem, po třech měsících zase využívají hlavní nádraží místo dolního a dalších...

Problémy s plynovým potrubím uzavřely v noci Koliště mezi Cejlem a Lidickou. Ráno hrozil dopravní kolaps

pondělí, 11. září 2017, 09:54

Kvůli závadě na plynovém potrubí byla v noci na dnešek uzavřena ulice Koliště a to od křižovatky s ulicí Cejl po...

Výluka na hlavním nádraží končí

neděle, 10. září 2017, 16:59

 V noci z neděle na pondělí 11. září skončí tříměsíční výluka na brněnském hlavním nádraží. V pondělí 11. září pojedou...