Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Brno opraví křižovatku u Semilassa. Rekonstrukce vyjde na sedmdesát pět milionů

 
středa, 12. července 2017, 12:45

Brno chce zrekonstruovat křižovatku u kulturního objektu Semilasso. Odhadované náklady jsou 75 milionů korun. Práce se uskuteční příští rok. Podle primátorova náměstka Matěje Hollana (Žít Brno) se v místě schází městská hromadná doprava s individuální dopravou a chodci. Křižovatka má být po rekonstrukci bezpečnější a zastávky MHD dostupnější.

Radní v úterý schválili investiční záměr na rekonstrukci Palackého třídy v úseku od křižovatek s ulicemi Metodějova až po Havlišovu. Ve vymezeném prostoru se Palackého třída křižuje s Kosmovou ulicí. Místem jezdí tramvaje, trolejbusy, auta a chodí tam mnoho lidí.

Investice počítá s rekonstrukcí tramvajové trati, vybudováním nástupišť, s úpravou světelné signalizace a veřejného osvětlení, výměnou příslušných kabelových vedení i s rekonstrukcí vozovek a chodníků. „Cílem je navrhnout kvalitní uliční prostor a uspořádání tramvajových a autobusových zastávek. Chceme tím zajistit větší bezpečnost chodců, zvýšit atraktivitu lokality a vybudovat nové tramvajové zastávky, které bude možné využít i pro autobusovou hromadnou dopravu. Záměr respektuje význam kulturního objektu Semilassa," uvedl Hollan.

Mezi jednotlivá navrhovaná technická řešení patří například zrušení současného nástupního ostrůvku v prostoru před Semilassem. Přesune se za křižovatku ve směru jízdy. Další věcí je navržení komunikace před Semilassem tak, aby zahrnovala samostatný pruh pro vozidla směrem na Řečkovice a ve druhém směru do města se postupně sloučil jízdní pruh pro vozidla s tramvajemi. Práce mají rozšířit chodník před Semilassem minimálně na šest metrů, upravit nástupní ostrůvky v Kosmově ulici tak, aby přes ně vedl přechod pro chodce, dále má být zajištěn vjezd zásobování do dvoru Semilassa, navrženo bude přeložení trakčních kabelů, kabelů veřejného osvětlení a podobně.

Foto Google Maps | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Brněnská hromadná doprava hlásí už třetí rok po sobě nárůst počtu cestujících

úterý, 11. července 2017, 11:17

V brněnské MHD loni třetí rok po sobě vzrostl počet cestujících, i když jen mírně. Z 354,9 milionu přepravených se...

Do pátku bude hotový prostřední ostrůvek před hlavním nádražím, pak přijdou na řadu krajní

pondělí, 10. července 2017, 14:03

Rušný přestupní uzel před brněnským hlavním nádražím bude pro cestující nejpozději na konci prázdnin o něco...

Slepá skvrna v oku může být nejen pro motocyklisty smrtelně nebezpečná

neděle, 9. července 2017, 13:17

Jen letmý pohled do křižovatky může být příčinou nepochopitelného přehlédnutí vozidla na hlavní. Na vině může být slepá...