Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

MHD v Brně by kvůli smogu mohlo být zdarma už v úterý

 
pondělí, 13. února 2017, 12:14

Městská hromadná doprava (MHD) by mohla být v Brně kvůli smogové situaci zdarma pro všechny už v průběhu úterý, návrh na mimořádné opatření budou ráno schvalovat radní. Smogovou situaci v Brně meteorologové vyhlásili dnes dopoledne.

 

Připravit zavedení bezplatné MHD radní města uložili vedoucímu dopravy brněnského magistrátu minulý týden, materiál se má dostat zpět na radu do dvou týdnů. Opatření by mělo platit do konce února. Kvůli aktuální smogové situaci by ale mohlo vstoupit v platnost mimořádné opatření.

"Dohodli jsme se, že už úterní ranní rada města bude městskou hromadnou dopravu zdarma po dobu smogové situace projednávat, je na debatě, od které hodiny by mohlo opatření začít platit," řekl náměstek primátora Martin Ander (SZ). Úterní jednání rady začíná v 9 hodin ráno, opatření by tak mohlo platit již od úterního dopoledne. "Je to důležitý signál všem, aby se skutečně zamysleli a nechali v těchto dnech auto doma, pokud skutečně z vážných důvodů jet autem nemusí," dodal na svém facebookovém profilu Ander.

Doplnil, že dopravní podnik by měl být připravený na jízdy zdarma do několika hodin. "Řeší se ještě formální postupy, aby to rozhodnutí bylo plně kryté a v souladu s legislativou. Byť zatím to bude forma mimořádného opatření," uvedl Ander. Materiál, který je v přípravě, by takové situace měl řešit do budoucna komplexně.

Mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová ČTK řekla, že podnik jako městská firma je stále připraven plnit pokyny města, a to v co nejkratším čase. O posilování linek se zatím neuvažuje. "O vyhlášení smogové situace se cestující nově dozví i prostřednictvím informačních panelů Dopravního podniku města Brna," doplnila mluvčí.

Smogová situace bývá vyhlašována, pokud alespoň na polovině stanic překročil výskyt škodlivin dvanáctihodinový průměr hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin není předpokládán jeho pokles. Smogovou situaci v Brně meteorologové naposledy vyhlásili 20. ledna, ještě ten den ji rozšířili na celý Jihomoravský kraj. Odvolali ji o dva dny později.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Komentáře

Peter Squ

při čtvrtletní šalinkartě člověk za půl měsíce zdarma proděla 228,-
při měsíční 275,- takže dopravní podnik bď bude vracet peníze nebo prodlužovat platnost šalinkaret za dobu jízdného zdarma

pondělí, 13. února 2017, 13:37
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • FOTO: Do brněnských ulic vyjela slavnostní...

  • TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku,...

  • Na Brněnsku tragicky zemřel mladý traktorista

 
 

Kam dál?

Vlak v pátek večer usmrtil v Brně dalšího člověka

sobota, 11. února 2017, 09:26

Vlak v pátek večer srazil v Brně člověka, kterého usmrtil. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Úmrtí...

Další smrt na kolejích: osobní vlak na Brněnsku srazil a zabil ženu

pátek, 10. února 2017, 16:31

V Tetčicích na Brněnsku vlak dnes dopoledne srazil a zabil dvaašedesátiletou ženu. Provoz na místní trati byl asi...

Ředitel Uberu Tomáš Peťovský: Brno je pro Uber ideální město. Brňané si aplikaci oblíbí

pátek, 10. února 2017, 14:53

Uber je v Brně jen něco málo přes týden, rozruch kolem jeho spuštění však nastal obrovský. O tom, proč se společnost...