Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U královopolského nádraží chce radnice stavět parkoviště Park and Ride

 
pondělí, 5. prosince 2016, 16:06

Radnice Brna-Králova Pole chce, aby se během rekonstrukce tamního vlakového nádraží stavělo také parkoviště Park and Ride, které bude sloužit řidičům přijíždějícím do města od severu po Svitavské radiále. Volná plocha je k dispozici mezi silnicí a kolejištěm.

 

K dispozici má být minimálně 100 parkovacích míst, avšak v případě zrušení nepoužívané vlečky by to mohlo být 200 až 300 míst. Kdyby padlo rozhodnutí postavit parkovací dům, může být míst násobně více.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) počítá se začátkem rekonstrukce stanice v této brněnské městské části v roce 2020 či 2021, půjde o téměř dvoumiliardovou investici. "Jak velké bude parkoviště, záleží na tom, jak se ke zrušení vlečky postaví dopravní podnik. Také je potřeba vyřešit zhruba 20 garáží, které mají jejich majitelé jako dočasné stavby na městských pozemcích," uvedla starostka Králova Pole Karin Karasová (ANO).

Nyní ve všední den královopolským nádražím a přestupním terminálem projde 10.000 lidí. Pokud vznikne parkoviště pro řidiče, kteří přijíždějí do Brna od severu, lidí ještě přibude. V současnosti zde končí jedna tramvajová linka, jedna trolejbusová a projíždějí zde městské autobusové linky a končí jedna meziměstská. Vlaky od Tišnova jezdí v ranní špičce po 15 minutách.

Radnice usiluje také o to, aby podchod vedoucí na nástupiště byl proražen do ulice Myslínova. Do té se lze dostat zatím pouze úzkým tunýlkem zhruba 200 metrů od nádraží. "Tato část Králova Pole je tratí a výpadovkou od města oddělená. Takto by se do ní zlepšil přístup," řekla Karasová.

SŽDC plánuje opravit budovu z 50. let, kdy se nové královopolské nádraží stavělo. Část jí chce také zbourat, protože je ze 70 procent nevyužitá. Městská část však ještě uvažuje o tom, že půjde o atraktivní prostor pro soukromé podnikatele. "Také by zde mohla být pošta, pokud by měla zájem," řekla Karasová. Cestující získají po rekonstrukci také bezbariérový přístup na nástupiště.

Zdroj: ČTK
  

 


 

Kam dál?

Nové dálniční známky už jsou v prodeji, cena zůstala stejná

pondělí, 5. prosince 2016, 14:14

Dálniční známky na rok 2017 již zamířily do prodeje. Nové roční platí od začátku prosince, se starou naopak můžete...

Za snížené viditelnosti loni zemřelo 40 procent všech obětí...

pondělí, 5. prosince 2016, 10:31

Nebezpečné zimní měsíce – za snížené viditelnosti umírá až 72 procent obětí nehod. Kdy můžeme používat světla pro denní...

Na křižovatce Heršpické a Jihlavské se srazilo osobní auto s...

sobota, 3. prosince 2016, 10:51

Při nehodě v Brně v noci na dnešek zemřeli dva lidé, další tři lidé se zranili, z toho dva těžce. Řidič osobního vozu...

Brnu se podařilo získat dotace ve výši téměř jeden a tři čtvrtě...

pátek, 2. prosince 2016, 17:22

Brnu se podařilo získat dotace na prodloužení několika tramvajových tratí a jedné trolejbusové trati. Z evropských...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.