Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO: Při nehodě se zranilo devět cestujících

 
středa, 11. května 2016, 06:00

Tři jednotky hasičů vyjely včera k večeru k vážné dopravní nehodě na dálnici D1 ve směru na Prahu nedaleko Domašova. Při nehodě se zranilo devět lidí. Tři zraněné museli hasiči vyprostit.

 

K nehodě vyslalo operační středisko hasiče z požární stanice BVV v Brně, jednotku z Rosic a o spolupráci požádalo také hasiče ze sousedního kraje z požární stanice Velká Bíteš.

Příjezd k nehodě komplikovali neukáznění řidiči, kteří nevytvořili při zastavování do kolony záchrannou uličku. Rozestupovat se začali teprve při příjezdu jednotek.

Po příjezdu bylo zřejmé, že se na 169,5. kilometru srazily 3 dodávky a nákladní vůz. První pomoc již poskytovali zraněným kolem jedoucí profesionální hasiči z Jihočeského a Plzeňského kraje.

Hasiči se rozdělili na skupiny a věnovali se současně posádkám jednotlivých vozidel. Z jedné z dodávek museli pomocí hydraulické vyprošťovací sady vyprostit 3 cestující. Při nehodě se zranilo celkem 9 lidí, z toho 7 cestovalo v dodávce zahraniční registrační značky.

Na místě přistál vrtulník záchranné služby a provoz na dálnici byl zastaven přibližně do 17.45 hodin. Kromě vyprošťování a první pomoc zajistili hasiči místo proti případnému požáru a po odvozu všech zraněných pomohli s úklidem dálnice. V 18 hodin odjela z místa poslední jednotka.

Zdroj: HZS Jmk

 


 

Kam dál?

Elektronické jízdenky samy spočítají nejlevnější jízdné

úterý, 10. května 2016, 16:25

Rada města Brna dnes schválila další krok vedoucí k zavedení elektronického odbavování cestujících v městské hromadné...

Dálnice D52 je na 16. kilometru zavřená kvůli požáru kamionu

pondělí, 9. května 2016, 10:21

Dálnice D52 je ve směru na Brno uzavřená kvůli požáru návěsu kamionu na 14. kilometru. I když ho hasiči uhasili kolem...

Unavený řidič vjel na dálnici do protisměru

neděle, 8. května 2016, 12:57

Naštěstí bez vážných následků skončila sobotní eskapáda pětašedesátiletého řidiče z Německa, který se rozhodl navštívit...

Brno chce změnou vyhlášky regulovat lodní dopravu na přehradě

středa, 4. května 2016, 08:22

Brněnští radní chtějí, aby byla od května do září lodím se spalovacími motory o výkonu do 10 kilowatt zakázána plavba...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté nachytali v brněnském klubu...

  • Na Veveří u Albertu bourají staré vojenské...

  • FOTO: Poznáte tohoto zloděje? Krade kabelky...

  • Mladíci vykradli z automatu třicet litrů...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čech zahynul na thajském ostrově Samui. Zřítil se ze srázu...

Dvaatřicetiletý český turista přišel o život na thajském prázdninovém ostrově Samui. Při...

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...