Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Železniční trať v Brně mezi Židenicemi a Maloměřicemi se dočkala modernizace

 
čtvrtek, 28. dubna 2016, 15:49

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos dokončila modernizaci trati v Brně mezi Maloměřicemi a Židenicemi, díky čemuž vlaky jedoucí po koridoru od Prahy mohou jet rychleji a cesta je bezpečnější.

Již loni dokončila úsek z Horních Heršpic do Modřic, čímž završila modernizaci úseků železničního uzlu, které nejsou závislé na poloze nového nádraží v Brně. To je ale v nedohlednu, a tak SŽDC chystá v nejbližších letech řadu oprav na současném hlavním nádraží a v jeho nejbližším okolí, řekl dnes ředitel brněnské pobočky Miroslav Konečný.

"V květnu dokončíme rekonstrukci úseku Brno-Slatina - Blažovice a v červnu se začne opravovat na hlavním nádraží druhé a třetí nástupiště. Také nyní opravujeme viadukty od Koliště směrem do Židenic, abychom mohli opravovat traťový svršek," řekl Konečný.

Jelikož zahájení stavby nového nádraží je zatím v nedohlednu, musí SŽDC začít s opravovat to současné. "Jsou přichystané čtyři stavby. Chystá se rekonstrukce staničního zabezpečovacího zařízení, oprava mostu přes Hybešovu, přes Křídlovickou a také rekonstrukce výhybek v jižní části nádraží," uvedl Konečný.

Obává se však komplikací, které by mohlo způsobit prohlášení celého nádraží "od Svratky po Koliště" kulturní památkou. "Ministerstvo kultury už zahájilo správní řízení. Opravy by byly dražší a delší," řekl Konečný.

Na loňskou opravu koleje mezi Maloměřicemi a Kuřimí navážou letos či příští rok opravy stanic v Králově Poli a Tišnově, příští rok v Kuřimi.

Cestu k novému nádraží, které by řadu problémů vyřešilo, může otevřít říjnové referendum o jeho poloze. Brňané se budou moct rozhodnout, zda chtějí nádraží odsunout do míst dnešního nákladového nádraží, nebo zda má být zachované v centru, dostupné z Nádražní ulice.

Zdroj: ČTK
  

 


 

Kam dál?

Tunelové vidění – podceňovaný zabiják motocyklistů

čtvrtek, 28. dubna 2016, 09:18

Velikost zorného pole motocyklisty s integrální přilbou je 110 stupňů. Při jízdě na horním dálničním limitu klesá téměř...

D1 na 177.kilometru směrem na Prahu uzavřel požár kamionu

středa, 27. dubna 2016, 15:49

Dálnici D1 na 177. kilometru u Ostrovačic ve směru na Prahu uzavřel dnes odpoledne požár kamionu. Místo museli řidiči...

Brno spouští novou kampaň pro čistější dopravu ve městě

středa, 27. dubna 2016, 09:31

Jezdím pro Brno: tak zní název nové informační kampaně, která v příštích měsících představí obyvatelům Brna možnosti,...

Termíny čištění ulic bude řidičům v Brně hlídat nová aplikace

úterý, 26. dubna 2016, 09:32

Brněnské komunikace vytvořily mobilní aplikaci, která pomůže řidičům hlídat si termíny čištění ulic. Mohou si v ní...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté nachytali v brněnském klubu...

  • Na Veveří u Albertu bourají staré vojenské...

  • FOTO: Poznáte tohoto zloděje? Krade kabelky...

  • Mladíci vykradli z automatu třicet litrů...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...

Policie obvinila tajemníka SPD kvůli rasistickým výrokům

Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli...