Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Železniční trať v Brně mezi Židenicemi a Maloměřicemi se dočkala modernizace

 
čtvrtek, 28. dubna 2016, 15:49

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos dokončila modernizaci trati v Brně mezi Maloměřicemi a Židenicemi, díky čemuž vlaky jedoucí po koridoru od Prahy mohou jet rychleji a cesta je bezpečnější.

Již loni dokončila úsek z Horních Heršpic do Modřic, čímž završila modernizaci úseků železničního uzlu, které nejsou závislé na poloze nového nádraží v Brně. To je ale v nedohlednu, a tak SŽDC chystá v nejbližších letech řadu oprav na současném hlavním nádraží a v jeho nejbližším okolí, řekl dnes ředitel brněnské pobočky Miroslav Konečný.

"V květnu dokončíme rekonstrukci úseku Brno-Slatina - Blažovice a v červnu se začne opravovat na hlavním nádraží druhé a třetí nástupiště. Také nyní opravujeme viadukty od Koliště směrem do Židenic, abychom mohli opravovat traťový svršek," řekl Konečný.

Jelikož zahájení stavby nového nádraží je zatím v nedohlednu, musí SŽDC začít s opravovat to současné. "Jsou přichystané čtyři stavby. Chystá se rekonstrukce staničního zabezpečovacího zařízení, oprava mostu přes Hybešovu, přes Křídlovickou a také rekonstrukce výhybek v jižní části nádraží," uvedl Konečný.

Obává se však komplikací, které by mohlo způsobit prohlášení celého nádraží "od Svratky po Koliště" kulturní památkou. "Ministerstvo kultury už zahájilo správní řízení. Opravy by byly dražší a delší," řekl Konečný.

Na loňskou opravu koleje mezi Maloměřicemi a Kuřimí navážou letos či příští rok opravy stanic v Králově Poli a Tišnově, příští rok v Kuřimi.

Cestu k novému nádraží, které by řadu problémů vyřešilo, může otevřít říjnové referendum o jeho poloze. Brňané se budou moct rozhodnout, zda chtějí nádraží odsunout do míst dnešního nákladového nádraží, nebo zda má být zachované v centru, dostupné z Nádražní ulice.

Zdroj: ČTK
  

Kam dál?

Tunelové vidění – podceňovaný zabiják motocyklistů

čtvrtek, 28. dubna 2016, 09:18

Velikost zorného pole motocyklisty s integrální přilbou je 110 stupňů. Při jízdě na horním dálničním limitu klesá téměř...

D1 na 177.kilometru směrem na Prahu uzavřel požár kamionu

středa, 27. dubna 2016, 15:49

Dálnici D1 na 177. kilometru u Ostrovačic ve směru na Prahu uzavřel dnes odpoledne požár kamionu. Místo museli řidiči...

Brno spouští novou kampaň pro čistější dopravu ve městě

středa, 27. dubna 2016, 09:31

Jezdím pro Brno: tak zní název nové informační kampaně, která v příštích měsících představí obyvatelům Brna možnosti,...

Termíny čištění ulic bude řidičům v Brně hlídat nová aplikace

úterý, 26. dubna 2016, 09:32

Brněnské komunikace vytvořily mobilní aplikaci, která pomůže řidičům hlídat si termíny čištění ulic. Mohou si v ní...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.