Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno otevře o dva měsíce dřív ulice Lerchova a Klácelova

 
čtvrtek, 10. října 2019, 10:30

V Brně budou o dva měsíce dříve přístupné autům i chodcům Lerchova a Klácelova ulice, které město rekonstruuje za 24 milionů korun. Otevřené budou od konce listopadu, původně měly být uzavřené do ledna příštího roku. Novinářům to dnes řekl radní Brna pro investice David Grund (ODS).

Radní Brna dnes schválili dohodu se zhotoviteli o předčasném užívání obou ulic. "V průběhu několika málo týdnů se budou dodělávat technické drobnosti, ale provoz už bude spuštěný pro vozidla i chodce," řekl Grund.

Práce byly součástí rekonstrukce části Údolní ulice v úseku od Úvozu po Kraví Horu, která začala loni v květnu. "Ulici Údolní jsme otevřeli už letos v květnu a nyní s předstihem zpřístupníme i Klácelovu a Lerchovu. Rekonstrukcí prošla kanalizace, vodovod i komunikace," uvedl Grund.

Stavby se urychlují

Podle něj se městu daří urychlovat stavby. "Přebíráme do užívání stavby, které omezují Brňany v pohybu. Příkladem byla ulice Dornych," připomněl Grund stavbu za více než miliardu, jejímž cílem je oddělit tramvajovou dopravu od osobní dopravy. Dříve jezdila tramvaj po Dornychu společně s automobily, které jezdily i Plotní ulicí. Po rekonstrukci jezdí auta čtyřmi pruhy po Dornychu. Ulice je otevřená od září s tím, že se ještě pracuje na infrastruktuře v jednom úseku, kde je provoz omezený. Zároveň je uzavřená Plotní ulice, kde se pracuje na převedení tramvajové trati.

Město také plánuje rekonstrukci další části Údolní ulice v úseku od Husovy po Úvoz. Letos se otevřel zrekonstruovaný úsek od Úvozu po Kraví Horu zhruba za 200 milionů korun, jehož součástí byla právě i rekonstrukce Lerchovy a Klácelovy ulice.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Google mapy
 


 

Kam dál?

Z Brna by měla do deseti let vést na jih nová vysokorychlostní trať

středa, 9. října 2019, 19:35

Vlaky z Brna směrem na jih k hranicím s Rakouskem a Slovenskem by měly od roku 2027 jezdit výrazně rychleji. Umožní to...

V Jihomoravském kraji budete bez jízdenky muset nastoupit do...

úterý, 8. října 2019, 15:30

Vlaky Českých drah v Jihomoravském kraji od začátku ledna budou mít speciální vagóny označené zeleným pruhem, kde si...

Převaděč podvedl migranty a místo Německa je vyhodil v Hustopečích....

neděle, 6. října 2019, 10:08

Pět migrantů původem z Eritrey skončilo v českém záchytném zařízení pro cizince. Skupinka se do Česka dostala nelegálně...

Řidič v Brně narazil do sloupu veřejného osvětlení, na místě zemřel

pátek, 4. října 2019, 15:54

V Brně-Židenicích dnes odpoledne narazil osobní vůz do sloupu veřejného osvětlení, sedmašedesátiletý řidič na místě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.