Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič v Brně osprchoval cyklistu ostřikovačem, konflikt museli vyřešit až strážníci

 
pondělí, 23. září 2019, 16:36

Do sporu ohledně ohleduplného chování na silnici se včera odpoledne dostali ve Veslařské ulici jednapadesátiletý řidič auta a dvaatřicetiletý cyklista. Důvodem bylo údajné vybrzdění ze strany řidiče auta a následná sprcha ostřikovačem.

Podle cyklisty ho prý řidič auta jen velmi těsně předjel a pak náhle přibrzdil a pustil ostřikovače. To se mu nelíbilo, auto na světelně křižovatce dohnal a řidiče chtěl na jeho bezohledné chování upozornit zaťukáním na okénko.

Jednapadesátiletý řidič pak strážníkům muž přiznal, že cyklistu předjel a následně si chtěl očistit sklo. Dodal ale, že ťukání na sklo bylo spíš agresivním boucháním doprovázeným urážkami, které si nechtěl nechat líbit. Kvůli tomu vytočil linku strážníků.

„Strážníci vše zadokumentovali a mužům oznámili, že jejich spor prošetří správní orgán kvůli podezření z několika přestupků proti občanskému soužití," uzavřela mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na Brněnsku dnes odpoledne zemřel člověk pod koly rychlíku

pondělí, 23. září 2019, 16:29

Vlak ve Vranovicích na Brněnsku dnes po poledni srazil a zabil člověka, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal....

Cestující v Brně se pohádali kvůli otevřenému okénku, muž si lehl do...

neděle, 22. září 2019, 17:16

Okénko v autobuse rozpoutalo v sobotu odpoledne spor mezi několika cestujícími na lince MHD číslo 50 v Brně....

Příští rok začne po dlouholetých průtazích modernizace trati z Brna...

neděle, 22. září 2019, 17:07

Na dvacetikilometrové železniční trati z Brna do Zastávky začne v květnu příštího roku modernizace trati, která měla...

Registrace do nového mýtného systémů v Česku začne v neděli

sobota, 21. září 2019, 11:40

Registrace do nového mýtného systému se spustí v neděli. Funkční bude na 1300 kilometrech českých dálnic od 1. prosince...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.