Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Brněnsku dnes odpoledne zemřel člověk pod koly rychlíku

 
pondělí, 23. září 2019, 16:29

Vlak ve Vranovicích na Brněnsku dnes po poledni srazil a zabil člověka, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati v úseku mezi Vranovicemi a Hrušovany u Brna byl přerušený.

Neštěstí se stalo v 13:08. „Šlo o střet rychlíku jedoucího z Olomouce do Brna s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném. Člověk byl na místě usmrcen," uvedl mluvčí.

Záchranná služba k místu neštěstí podle její mluvčí Michaely Bothové nevyjížděla. Bylo zřejmé, že dotyčný následkům zranění na místě podlehl.

Provoz na trati byl v místě přerušený necelé dvě hodiny, později byl omezený. České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu, která jezdila kyvadlově mezi stanicemi Modřice a Šakvice. Omezení se dotklo asi tří desítek především osobních vlaků a také dvou mezinárodních rychlíků.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Cestující v Brně se pohádali kvůli otevřenému okénku, muž si lehl do...

neděle, 22. září 2019, 17:16

Okénko v autobuse rozpoutalo v sobotu odpoledne spor mezi několika cestujícími na lince MHD číslo 50 v Brně....

Příští rok začne po dlouholetých průtazích modernizace trati z Brna...

neděle, 22. září 2019, 17:07

Na dvacetikilometrové železniční trati z Brna do Zastávky začne v květnu příštího roku modernizace trati, která měla...

Registrace do nového mýtného systémů v Česku začne v neděli

sobota, 21. září 2019, 11:40

Registrace do nového mýtného systému se spustí v neděli. Funkční bude na 1300 kilometrech českých dálnic od 1. prosince...

Na D1 nedobrzdila dodávka do kolony, dálnice stála, dva zranění

pátek, 20. září 2019, 10:58

Na D1 havarovala dodávka, která nestihla dobrzdit a narazila do nákladního auta. Tvoří se kolony.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.