Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cestující v Brně se pohádali kvůli otevřenému okénku, muž si lehl do uličky a odmítl vystoupit

 
neděle, 22. září 2019, 17:16

Okénko v autobuse rozpoutalo v sobotu odpoledne spor mezi několika cestujícími na lince MHD číslo 50 v Brně. Pětapadesátiletá žena se při jízdě do Bystrce rozhodla vyvětrat, což se však nelíbilo šestačtyřicetiletému cestujícímu sedícímu poblíž, který se zvedl a okénko zavřel. Situace začala po chvíli nabírat na absurditě, jelikož se tento scénář opakoval několikrát dokola.

Na vzniklý konflikt upozornil ostatní cestující řidiče. Ten viděl, že závan čerstvého vzduchu má očividně více příznivců a muže s opačným názorem vyzval, aby si sedl jinam.

Ten sice poslechl, ale když se autobus rozjel, zvedl se a okénko zase zavřel. Na příští zastávce k němu řidič přišel znovu a vyzval ho, aby vystoupil. Muž to však odmítl a začal se s řidičem přetahovat. Po vzájemném přetlačování si lehl do uličky, vytočil linku 156 a oznámil napadení ze strany řidiče.

Věc tak museli řešit strážníci. Muž s drobnou rankou na nose jim řekl, že ho bolí hlava, krk a páteř. Na místo tedy vyrazili záchranáři. Muž mezitím hlídku srážníků káral za to, že ho neoslovují akademickým titulem.

„S vysokoškolským vzděláním ale příliš nekorespondovala slova několika cestujících, kteří si strážníkům postěžovali, že jim prý muž tykal a urážel je," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba. Muže pak odvezla sanitka do nemocnice. „Případ strážníci postoupili ke správnímu orgánu," uzavřel Šoba.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Příští rok začne po dlouholetých průtazích modernizace trati z Brna...

neděle, 22. září 2019, 17:07

Na dvacetikilometrové železniční trati z Brna do Zastávky začne v květnu příštího roku modernizace trati, která měla...

Registrace do nového mýtného systémů v Česku začne v neděli

sobota, 21. září 2019, 11:40

Registrace do nového mýtného systému se spustí v neděli. Funkční bude na 1300 kilometrech českých dálnic od 1. prosince...

Na D1 nedobrzdila dodávka do kolony, dálnice stála, dva zranění

pátek, 20. září 2019, 10:58

Na D1 havarovala dodávka, která nestihla dobrzdit a narazila do nákladního auta. Tvoří se kolony.

Mezi Nosislaví a Sudoměřicemi očekávejte zpomalení

středa, 18. září 2019, 10:06

Dnes a v pátek se přes celý kraj bude převážet nadměrný náklad. Vzhledem k rozměrům nákladu jsou očekávané kolony mezi...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.